بلو کارت آلمان

بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا

باتوجه به نیاز اتحادیه اروپا و آلمان به نیروی کار تحصیلکرده و باانگیزه، طرحی به نام بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا به تصویب رسید که در پی آن نیروهای کاری خارج از اتحادیه اروپا می توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند و پس از مراحل لازم اقامت کشور مطبوع خود را بدست آورند.

یکی از کشورهایی که نیاز مبرم به نیروی کار خارجی دارد، آلمان است و بنا به طرح بلو کارت آلمان ، کسانی که موفق شوند دعوتنامه کاری از یک شرکت آلمانی دریافت نمایند ، می توانند درخواست بلو کارت آلمان را نمایند، با داشتن بلو کارت شخص می تواند در آلمان اقامت داشته و حتی برای خانواده (همسر و فرزند) نیز درخواست اقامت به همراه اجازه کار نماید. دارندگان بلوکارت می توانند به تمامی کشورهای عضو شنگن سفر کنند، از دیگر مزایای بلوکارت ، کوتاه شدن زمان برای گرفتن اقامت دائم آلمان است، به طوری که اگر شما به مدت دو سال در آلمان کار کرده و سطح زبان آلمانی خودتان را به b1 برسانید، می توانید درخواست اقامت دائم نمایید.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص بلو کارت آلمان، این مطلب را بخوانید.

کسانی که موفق به دریافت دعوتنامه کاری و اخذ کارت آبی آلمان می شوند، به یکی از روش های زیر اقدام کرده اند:

[spacer height=”20px”]بلو کارت آلمان

۱- خارج از آلمان:

در این روش ، شخص در حالی که خارج از آلمان است برای فرصت های شغلی اپلای می کند و یا از طریق سایتهای کاریابی اقدام می کند، که پس از عقد قرارداد شما می توانید درخواست بلوکارت و یا ویزای کار دهید. ( اگر متقاضی بلوکارت هستید باید حقوقتان از سطحی بالاتر باشد، اما اگر کمتر بود نگران نباشید میتوانید یکسال با ویزای کار در آلمان کارکرده و پس از کسب تجربه و افزایش حقوق ، در سال بعد با قرارداد جدید که در آن حقوقتان بالاتر از حد تعیین شده باشد، درخواست بلو کارت آلمان و کارت آبی اتحادیه اروپا نمایید).

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص روش های یافتن کار بدون حضور در آلمان، این مطلب را بخوانید.

[spacer height=”20px”]

۲- ویزای جستجو کار:

در این حالت ، شخص ویزای شش ماهه دریافت می کند و در این مدت ۶ ماهه در آلمان به جستجو کار می پردازد. از آنجایی که شخص در آلمان حضور دارد ، شرکت های آلمانی تمایل بیشتری برای جذب این نیروها دارند، ضمن آنکه کسانی که ویزای جستجو کار دریافت کردند، پس از یافتن کار در آلمان و عقد قرارداد، می توانند در خاک آلمان ویزای خود را به بلوکارت و یا ویزای کار تبدیل نمایند، و از آنجایی که قبلا مراحل گرفتن ویزا و پیش شرط ها گذرانده شده است، راحت تر میتوانند پروسه تبدیل ویزا را انجام دهند.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص ویزای جستجو کار، این مطلب را بخوانید.

[spacer height=”20px”]ویزای جستجو کار

[spacer height=”200px”]