آیا در فکر راه اندازی و بدست آوردن شرایط کسب و کار شخصی در آلمان را دارید؟ در قسمت زیر شرح می دهیم که برای این کار چه شرایطی از نظر مهارت های حرفه ای، ویژگی های شخصی و مهارت های زبان باید دارا باشید.

 

شرایط عمومی راه اندازی کسب و کار شخصی در آلمان

شرایط کسب و کار شخصی در آلمانبرای راه اندازی کسب و کار شخصی در آلمان باید به چند مورد از شرایط قانونی عمومی توجه نمایید. شما باید بزرگسال باشید، بنابراین باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. شرط دیگر این است که نباید از انجام فعالیت حرفه ای که به عنوان کسب و کار انتخاب می کنید؛ هیچ گونه منعی وجود داشته باشد. مانند ممنوعیت هایی که توسط دادگاه پس از انجام جرایم بزرگ اعمال می شود.

قبل از شروع کسب و کار شخصی، باید طرح فعالیت خود را ثبت کنید. با توجه به کاری که به صورت خود اشتغالی یا شغل آزاد انجام می دهید باید ثبت طرح را به وسیله ی دفتر تجارت یا دفتر مالیات انجام دهید. همچنین باید ثابت کنید که سابقه ی ارتکاب به جرم ندارید. معمولا شهروندان اتحادیه ی اروپای مقیم آلمان می توانند برای درخواست گواهی اروپایی حسن رفتار به دفتر ثبت محلی مراجعه کنند. اگر در کشور دیگر هستید باید مدرکی قابل مطابقت را از طریق مرجع قانونی تهیه کنید. اطلاعات بیشتر درباره ی امور رسمی که برای راه اندازی کسب و کار به آن نیاز دارید؛ در اینجا موجود است.

 

آیا به مدارک حرفه ای خاصی نیاز دارم؟شرایط کسب و کار شخصی در آلمان

اگر بخواهید کسب و کار خود را در آلمان راه اندازی کنید به مهارت های حرفه ای برای اجرای ایده ی کسب و کار نیاز دارید. برای بعضی از حرفه ها باید مدرک تصحیلی خود را ارائه دهید. در اینجا می توانید بررسی کنید که چه مدارکی برای راه اندازی کسب و کار حرفه ای خود نیاز دارید. تنها کافی است کلمه ی حرفه را به زبان آلمانی در بخش مناسب وارد کنید. لازم نیست که حتما مدرک حرفه ای خود را در آلمان کسب کرده باشید. همچنین شما می توانید مدارک حرفه ای که در خارج کسب کرده اید را به تایید برسانید و با معادل مدرک آلمانی مطابقت دهید. برای اطلاع از مراحل تایید حرفه های مختلف به بخش راهنما، “کار در آلمان” مراجعه کنید. لطفا توجه نمایید مدارک حرفه ای به دست آمده در اتحادیه ی اروپا، خود به خود تایید نمی شوند. (باید برای تایید آن ها اقدام نمایید.)

 

حرفه های صنایع دستیشرایط کسب و کار شخصی در آلمان

قانون خاصی در مورد حرفه های صنایع دستی وجود دارد. برای بعضی از این مشاغل تنها دانش حرفه ای مهم نیست. برای راه اندازی راه اندازی کسب و کار شخصی در آلمان باید گواهی استاد صنعت گر داشته باشید تا بتوانید بر اساس آن در دوره های آموزشی پیشرفته شرکت نمایید. در اینجا می توانید ببینید که آیا این قانون در مورد حرفه ی شما اعمال می شود یا خیر. اگر مدارک حرفه ای خود را در خارج کسب کرده اید، مدارک شما باید برای معادل سازی ارزیابی شود. این بدان معنا است که اگر مدرک خارجی داشته باشید و این مدرک معادل با مدرک استاد آلمانی باشد؛ می توانید به راه اندازی کسب و کار قانونی اقدام کنید. اگر مدرک حرفه ای معادل با مدرک معمول آلمان بدون عنوان استاد دارید؛ می توانید برای به دست آوردن عنوان استاد در دوره ی آموزشی پیشرفته شرکت کنید. اطلاعات بیشتر برای کسب مدرک استاد را می توانید در بخش راهنما ” آموزش حرفه ای در آلمان دنبال کنید”.

  به علاوه ی مدارک حرفه ای، باید شما در مسائل تجاری نیز مهارت داشته باشید. گردهمایی ها و کارگاه های آموزشی ویژه برای حسابداری، قیمت گذاری و هزینه، برای به روز کردن دانش شما موجود هستند.

 

آیا من یک کارآفرین هستم؟

شرایط کسب و کار شخصی در آلمان

رئیس خود بودن: دوستان و آشنایانی که کسب و کار شخصی خود را به راه انداخته احتمالا به شما خواهند گفت که مهم ترین مزیت خود اشتغالی داشتن آزادی بیشتر نسبت به افرادی است که برای کارفرما کار می کنند. بدون شک حرف آن ها درست است اما جنبه ی منفی هم دارد: کارآفرینان خویش فرما باید با مسائلی دست و پنجه نرم کنند که معمولا کارفرما باید با آن ها مواجه شود. آن ها هرگز نمی توانند مطمئن باشند که حقوقشان را به موقع دریافت می کنند.

 

به همین علت است که باید توجه داشته باشید که آیا راه اندازی کسب و کار شخصی با شخصیت و زندگی خصوصی شما هم خوانی دارد یا خیر. شما باید بتوانید به این سوالات جواب “بله” بدهید:

آیا خود را شخص مستقلی می دانید؟

آیا می توانید به درستی تصمیم بگیرید، حتی وقتی که تصمیم گیری بسیار سرنوشت ساز است؟

آیا می توانید نوسانات حجم کار را کنترل کنید؟

آیا خانواده در اجرای تصمیمتان به شما یاری می رسانند؟

آیا می توانید مسئولیت کارمندان خود را به عهده بگیرید؟

آیا سابقه ی مدیریت دارید؟

برای آگاهی از خصوصیات شخصی خود می توانید این تست آنلاین را در اینجا انجام بدهید. اگر شک دارید از یک متخصص حوزه ی خود اشتغالی مشاوره بگیرید.

 

میزان اهمیت زبان آلمانی در دنیای کسب و کار چه قدر است؟

شرایط کسب و کار شخصی در آلمان

در آلمان گردشگران معمولا می توانند با دانستن زبان انگلیسی بر مشکلات غلبه کنند. حتی بعضی از شغل ها در شرکت های بین المللی نیاز به صبحت به زبان آلمانی ندارند. البته برای راه اندازی کسب و کار شخصی در آلمان داشتن دانش خوب زبان آلمانی اهمیت دارد. حتی هنگامی که برای کسب و کار آماده می شوید؛ متوجه می شوید که بسیاری از مدارک رسمی فقط به زبان آلمانی موجود است. همین طور، مشتریان و همکاران تجاری شما انتظار دارند که بتوانند با زبان محلی با شما ارتباط برقرار کنند.

اگر زبان آلمانی شما به اندازه ی کافی خوب نیست؛ قبل از راه اندازی کسب و کار شخصی در آلمان، در دوره های زبان شرکت کنید. بعضی از دوره های پیشرفته تمرکز ویژه ای بر دنیای کسب و کار دارند. دانستن کلمات مهم آلمانی در مرحله ی شروع به شما یاری می رسانند. در ابتدا ممکن است درک قراردادها و دیگر متون رسمی برای شما دشوار باشد. به همین دلیل است که در جلسه های مهم، بهتر است که یک دوست یا آشنای آلمانی زبان را به همراه خود به جلسه ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *