مراحل استخدام در آلمان

استخدام در آلمان

استخدام در آلمان
استخدام در آلمان

یک پیشنهاد کار هیجان انگیز دارید؟ پس زمان شروع به استفاده از آن است. اولین قدم برای استخدام در آلمان ارسال مدارک درخواست خود به شرکت می باشد. پس از آن، شرکت، خوشبختانه، شما را برای مصاحبه دعوت خواهد کرد. شما می توانید بهترین راه برای درخواست و ارائه ی خود را در اینجا پیدا کنید.

اسناد درخواست

در آلمان، روش معمول انجام کارها ارسال مدارک درخواست – چاپ شده – در یک پوشه درخواست ویژه از طریق پست می باشد. با این حال، بیشتر شرکت ها همچنین در پیشنهاد کاری خود اشاره می کنند که خوشحال خواهند شد تا درخواست ها را بصورت آنلاین دریافت کنند. در آن صورت، شما می توانید اسناد خود را در یک فایل PDF ارسال کنید. با این حال، صرف نظر از اینکه شما از طریق پست و یا آنلاین درخواست می دهید, اطلاعات و اسنادی که برای درخواست خود تشکیل می دهید, یکسان هستند:

نامه پوششی :

در نامه پوششی خود، شما برای شرکت, یک برداشت اولیه از خودتان ارائه می دهید. شما توضیح می دهید که چرا شما علاقه مند به استخدام در آلمان و آن پست هستید و نقاط قوت خود را شرح می دهید. در نامه خود، سعی کنید خودتان را متقاعد کننده بیان کنید تا خود را از سایر متقاضیان جدا کنید.

استخدام در آلمان

تاریخچه مختصری از زندگی :

در CV خود، شما حرفه ی شخصی و حرفه ای خود را توصیف می کنید. CV  نباید به طور کامل نوشته شود: شما می توانید اطلاعات برجسته را در قالب یک جدول لیست بندی کنید. پیش از این در آلمان، از متقاضیان انتظار می رفت که یک عکس از خود را در CV خود بگنجانند. با این حال، بسته به شرکت این مورد دیگر لزومی ندارد.به عنوان یک قاعده، CV5 آلمان به ترتیب زمانی دقیق نوشته نمی شود. با این حال، تجارب حرفه ای اخیر معمولا در آغاز قرار داده می شوند. CV خود را به دسته های زیر تقسیم کنید:

 • اطلاعات شخصی :

  نام، آدرس، اطلاعات تماس

 • تجربه حرفه ای :

  در چه شرکت هایی شما تا به حال کار کرده اید؟ کار شما شامل چه مواردی بوده است؟ شما باید این اطلاعات را به ترتیب زمانی لیست کنید. از جدید ترین تجربه حرفه ای تان شروع کنید.

 • آموزش و پرورش :

  در چه مدارس و دانشگاههایی تحصیل کردید؟ نمرات نهایی شما چند بوده اند؟ در چه موضوعاتی تحصیل کردید؟ یک دوره آموزش حرفه ای را به اتمام رسانده اید؟ یا، آیا بطور مداوم یک دوره آموزشی انجام داده اید؟ شما باید این بخش را نیز به ترتیب زمانی با مدرک تحصیلی اخیر در ابتدا و آموزش مدرسه خود در پایان لیست کنید.

 • استخدام در آلمان
  استخدام در آلمان
  مهارت های زبان :

  به چه زبانی صحبت می کنید؟ در چه حدی آنها را صحبت می کنید؟ در آلمان، شرایط زیر اغلب برای توصیف استفاده می شود: “Muttersprache”، و یا زبان مادری؛ “verhandlungssicher” یا تسلط کسب و کار [مهارت های عالی]؛ “fliefiend”، به این معنی که شما در حال حاضر زبان را صحبت می کنید [اطلاعات صدایی زبان], و “Grundkenntnisse”، و یا مهارت های اولیه [مبتدی]. با این حال، بیشتر توصیه می شود که به استانداردهای چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان [CEFR] مراجعه شود.

 • استعدادها و علایق خاص :

  به عنوان مثال، آیا شما مهارت های کامپیوتری ویژه ای دارید که برای کار شما مهم هستند؟ و چه سرگرمی هایی دارید.

 • مدارک :

  در نهایت، مدارک مهم خود را در درخواست خود برای استخدام در آلمان قرار دهید. نمونه هایی از اینها شامل مدارک به دست آمده در طول آموزش های حرفه ای خودتان، و همچنین درجه فارغ التحصیلی از مدرسه و دانشگاه می باشند. اگر شما هر گونه منابع از کارفرمایان قبلی دارید، شما می توانید آن ها را نیز بگنجانید. هیچ اصل مدرکی ارسال نکنید، تنها نسخه های کپی ارسال کنید. دلیل آن این است که در اغلب موارد، اسناد بازگردانده نمی شوند. در شرایط عادی، یک فتوکپی عادی کافی است. شما فقط نیاز به نسخه رسمی مدرک دارید اگر شرکت آن را به صراحت درخواست کند. مهم: بهتر است مدارک خود را به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه کنید به طوری که این شرکت, صلاحیت شما را درک کند.

 • وب سایت Europass

لطفا توجه داشته باشید: وب سایت  Europass  برای شما اطلاعات مفید درباره ی طراحی رسمی CV  و نامه پوششی فراهم می کند.اسناد Europass شما را در ارائه ی تصویر روشنی از مهارت ها و صلاحیت خودتان به منظور افزایش شانس شما در بازار کار کمک خواهد کرد. شرکت های آلمانی، با این حال، دوست دارند اسناد شما جنبه ی شخصی داشته باشد. بنابراین، برای شما بهتر است که از Europass CV به عنوان نقطه شروع استفاده کنید و آن را برای نیازهای شخصی خود تغییر دهید

شما می توانید یک قالب Europass CV را از سایت [فرمت ورد] دانلود کنید.Europass همچنین برای شما الگوهای پر شده ی CV در 26 زبان فراهم شده است.شما همچنین می توانید یک راهنمای نرم افزار Europass با پنج دستورالعمل مهم برای نوشتن یک CV-با کیفیت خوب دانلود کنید.

 • رزومه آنلاین :

  در Europass شما به طور مستقیم می توانید رزومه خود را آنلاین در یک فرمت یکسان در آلمان بنویسید.مهارت گذرنامه Europass به شما اجازه یک تصویر جامع از مهارت ها و صلاحیت هایتان می دهد. شما می توانید توضیحاتی در مورد گزارش ها و مدارک، کپی از اسناد و شواهد کاری که انجام داده اید, بدهید. مهارت گذرنامه همچنین به شما اجازه می دهد دانش خود را در زبان های خارجی نشان دهید. با استفاده از ویرایشگر آنلاین، شما می توانید مهارت های گذرنامه ی خود را گردآوری کنید و آن را برای مثال با Europass CV خود پیوند دهید.

در روند درخواست، نامه ی متقاعد کننده ی پوششی به اندازه ی CV شما مهم است. در صفحات Europass، شما می توانید در مورد شرایط رسمی برای یک نامه پوششی را پیدا کنید.

به رسمیت شناساندن مدارک

چه مدارک حرفه ای دارید؟ این اغلب یک سوال کلیدی برای شرکت ها در آلمان است. شما بدون شک قادر به پاسخ به این سوال هستید. با این حال، شرایط به دست آمده در کشور خود اغلب قابل مقایسه با شرایط آلمانی نیستند، و یا نام دیگری دارند. در این صورت، برای شرکت های آلمانی دشوار خواهد بود تا درخواست شما را قضاوت کنند. این یک فرصت برای شما برای بدست آوردن امتیاز است: بفهمید که آیا صلاحیت خود را می توانید و یا باید برای هم ارزی بررسی کنید، و اینکه به کدام حرفه آلمان مربوط است. پس از آن شما می توانید اطلاعات را در درخواست خود وارد کنید.

مصاحبه

استخدام در آلمان
استخدام در آلمان

شرکت به درخواست شما علاقه مند شده است و شما را به مصاحبه دعوت کرده است – تبریک، شما یک گام مهم رو به جلو برداشته اید. مصاحبه شغلی به شما و شرکت, یک فرصت برای آشنایی با یکدیگر ارائه می کند. در اغلب موارد، شما با مدیر پرسنل و مدیر خط دیدار خواهید داشت. آنها احتمالا از شما در مورد CV شما، انتظارات شما از کار و حقوق و دستمزد، و همچنین در مورد استعدادتان خواهند پرسید. مصاحبه کنندگان همچنین ممکن است بخواهند ببینند که چگونه شما آلمانی و یا انگلیسی صحبت می کنید. در بسیاری از موارد، آنها می پرسند که چرا شما می خواهید در آلمان کار کنید و چه چیزی شما از زندگی در آلمان انتظار دارید.

بسیاری از کارها وجود دارند که شما می توانید انجام دهید تا برای این مصاحبه آماده شوید. به عنوان مثال، در مورد شرکت اطلاعاتی پیدا کنید. همچنین، چند پاسخ در مورد استعداد، نقاط قوت و ضعف خود آماده کنید. شما می توانید این کار را با خواندن دوباره CV خود و نوشتن چند کلمه کلیدی برای هرکدام انجام دهید. شما همچنین می توانید در مورد سوالاتی که مخاطبان شما ممکن است بپرسند, فکر کنید. این راهی برای نشان دادن علاقه مندی شما می باشد.

علاوه بر آنچه که شما در طول مصاحبه می گویید، چند معیار بسیار مهم دیگر هستند – که بدون شک در سراسر جهان یکسانند. وقت شناس باشید. تلفن همراه یا گوشی های هوشمند باید به طور سیستماتیک در یک مصاحبه شغلی خاموش باشند. همچنین، لباس مناسبی بپوشید: زنان معمولا باید شلوار یا کت و شلوار بپوشند، مردان کت و شلوار با پیراهن و کراوات. با این حال، شما باید شرایط خاص بخش های خاص را به حساب آورید.

در آلمان زندگی نمی کنید؟

در آلمان، شرکت معمولا هزینه های مصاحبه شغلی را می پردازد. اگر شما از خارج از کشور سفر می کنید, در مورد پرداخت تمام هزینه هایتان در این مورد نیز بپرسید. همچنین، از شرکت بخواهید که آیا می توانید از طریق تلفن و یا ویدئو کنفرانس مصاحبه کنید. اگر این شرکت هنوز هم می خواهد شما را بصورت شخصی بشناسد، بپرسید که آیا شما مجبور به پرداخت هزینه های سفرتان هستید و یا اینکه آیا این شرکت آنها را پرداخت خواهد کرد.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا همچنین باید شرایط ورود اعمال شده به آنها را نیز پیدا کنند. ویزا در دسترس است که به شما اجازه آمدن به آلمان به مدت شش ماه به جستجو برای اشتغال را می دهد. کلیه هزینه های مرتبط در مسئولیت شخصی شما می باشد.

مرکز ارزیابی

برای مواضع رتبه بالاتر – شغل های مدیریتی، به عنوان مثال – شرکت ها اغلب از مراکز ارزیابی استفاده می کنند. این یک نوع خاص از روند انتخاب است. در اینجا، از متقاضی خواسته می شود تا وظایف خاصی با دیگر متقاضیان انجام دهد. برای مثال، از شما ممکن است خواسته شود تا به بحث در مورد موضوعات در یک گروه بپردازید، نقش بازی کنید یا موضوعی را ارائه دهید. این یک راه برای شرکت برای پیدا کردن این می باشد که چگونه شما با مشکلات، با موقعیت های استرس زا مقابله می کنید و از مهارت های نرمتان استفاده می کنید.

برای نتیجه گیری: تصمیم نهایی

چند وقت بعد، این شرکت به شما اطلاع می دهد که شما این کار بدست آورده اید یا نه. بسیاری از شرکت ها به شما تنها پس از چند روز, دیگران تنها پس از چند هفته اطلاع می دهند. اگر شرکت بخواهد شما را استخدام کند، هنگامی که شما پیشنهاد آن را بپذیرید, به شما یک قرارداد کار ارسال خواهد شد. اگر شما با قرارداد کار موافق هستید، آن را امضا و به شرکت بازگردانید.