شغل در آلمان

 

جست و جو برای یک شغل در آلمانشغل در آلمان

شما تصمیم گرفته اید که در آلمان به دنبال یک شغل بگردید. ما می توانیم که به شما نشان دهیم چگونه استخدام کننده ی صحیح را از طریق جستجوی اینترنتی برای خود انتخاب کنید و یک شغل در آلمان پیدا کنید.

شکار موقعیت های شغل در آلمان

اگر شما هنوز در کشور خودتان هستید یا در آلمان حضور دارید بهترین راه برای شروع یک شغل از طریق اینترنت می باشد . صفحات اینترنت یک مکان برای یافتن موقعیت های شغل در آلمان است :

 •  آژانس استخدام فدرال : بزرگترین پرتال شغل اداری آلمان متعلق به آژانس استخدام فدرال می باشد . یکی از وظایف آن پشتیبانی از افراد جویای کار در آلمان و گسترش در تحقیقات برای پیشنهادات شغلی مناسب است . در سایت اینترنتی آژانس استخدام فدرال شما می توانید جست جوهای خود را برای یافتن موقعیت های شغلی خالی هدف دار کنید . شما می توانید با استفاده از لیستی که در سایت آمده شهرها و مکان هایی که نیاز به نیروی کار متخصص دارند را بیابید و شغل مورد نظرتان را با توجه به رشته ی مورد نظر و تخصص مورد نیاز آمده در لیست پیدا کنید .
 •  بازار داغ کار و زندگی در آلمان :

  افراد حرفه ای با کیفیت کاری بالا در آلمان که مهاجرت کرده یا تمایل به مهاجرت به آلمان دارند به سایت بازار داغ ما معرفی می شوند که به زبان آلمانی یا انگلیسی می باشد. شما می توانید با شماره ی زیر تماس تلفنی هم حاصل کنید 1111-0049301815 .

 • اتحادیه اروپا :

  آژانس استخدام فدرال همچنین یکی از اعضای شبکه آژانس های استخدام اتحادیه اروپا می باشد که EURES نامیده می شود . EURES با ارائه ی خدمات مشاوره ای و معرفی مراکز کاریابی مسیر را برای جویندگان کار ساده تر کرده است . EURES چشم اندازهای کاری جالب و برنامه های مالی فوق العاده ای را ارائه می دهد . پرتال اینترنتی EURES شامل پیشنهادات شغلی از اطلاعات 31 کشور اروپایی- شامل آلمان – درباره زندگی و کار در کشورهای مختلف و جزئیات تماس از مشاوران EURES می باشد.

 • پرتال های شغل در آلمان :

  شغل در آلمان

  بسیاری از شرکت های آلمانی موقعیت های شغلی خالی خود را هم در آژانس های کاریابی و هم در اینترنت آگهی می کنند . نگاهی به های شغلی شناخته شده و نیز سایت های آنها در شبکه های اجتماعی بیندازید . همچنین میتوانید  در وب سایت شرکت های معتبر آلمانی که لیست تقاضای استخدام خود را قرار داده اند هم جستجو کنید . بسیاری از این شرکت ها موقعیت های شغلی خالی خود را بر روی سایت های خود را ارائه می دهند . بخش های کاری معمولا با نام های پیشنهاد کار ، حرفه یا شغل در سایت ها قرار دارند.

شکار موقعیت های شغلی در آلمان :

آیا شما هم اکنون در آلمان هستید؟ در این مورد شما راه های دیگری برای جست جو برای یک شغل در کنار اینترنت پیش رو دارید :

 •  روزنامه ها :شغل در آلمان
  جست جو در میان روزنامه های آلمانی یکی از طرق پیدا کردن شغل می باشد. تعداد زیادی از موقعیت های شغلی خالی اعلام شده در اطلاع رسانی های آخر هفته آن ها می باشد . شاید آنجا چیزی برای شما وجود داشته باشد .
 •  آژانس های استخدام محلی : 

  این می تواند با ارزش ترین راه برای جست جوی موقعیت شغلی محلی برای شما باشد . شاخه های آژانس استخدام فدرال تقریبا در تمامی شهرها و حومه های شهر در آلمان حضور دارند . ماموریت این ها کمک به مردم در جستجوهایشان برای یک شغل بوده و سرویس دهی آن رایگان می باشد .

 •  تبلیغ کردن خودتان :

  شغل در آلمان

  برای یافتن بهترین موقعیت شغلی خود منتظر نباشید . همانطور که منتظر موقعیت های شغلی خالی هستید ، می توانید حرکت های مثبت خودتان را با انتشار شغل شخصیتان یا رزومه کاریتان بر روی اینترنت یا در روزنامه ها آغاز کنید . شما می توانید پروفایل خود را که شامل قابلیت ها و تجربیات تخصصی شماست در پرتال شغلی آژانس استخدام فدرال و شبکه های شغلی که بصورت رایگان بر روی اینترنت قرار دارند بسازید . سپس شرکت هایی که متمایل به پروفایل شغلی شما می باشند با شما تماس می گیرند . در آلمان این یک راه معمول برای پیدا کردن شغل می باشد .

بصورت خلاصه مواردی که باید در رزومه شما وجود داشته باشد عبارتند از : کاری که شما به دنبال آن هستید ، فعالیت های شما، تخصصص های شما و سابقه ی کار شما و نیز مکانی که شما شاید دوست داشته باشید در آن کار کنید . شرکت های علاقه مند یا تجارت های استخدام پرسنل نیز می توانند پاسخی به نیاز شما باشد . در هر حال تجریبات نشان داده اند که تاثیر قرار دادن رزومه ی  خودتان در سایت ها کمتر از جستجوی موارد ارائه شده درباره ی موقعیت های شغل در آلمان که خالی هستند توسط شرکت های آلمانی نیست .

  • نمایشگاه های شغل در آلمان :

   شما می توانید با شرکت ها در نمایشگاه های استعدادی، امور شغلی و کنفرانس ها ارتباط مستقیم داشته باشید . با این راه، شما می توانید شرکت هایی که در ارتباط با تخصص شما می باشند را پیدا نمایید . قبل شروع رویدادهایی مثل نمایشگاه ها یا سمینارها شما می توانید رزومه ی خود را آماده کنید تا به کمپانی ها ارائه دهید . همچنین این موضوع مهم است که شما می توانید تقاضای کارت تجاری شخصی از شخصی که با او درباره ی کار و خودتان صحبت کرده اید نمایید ، یا حداقل اسم فرد را پس از صحبت در نمایشگاه از او بخواهید تا بعد از نمایشگاه با او در ارتباط باشید . این شما را توانمند می سازد که مذاکره خود را با شخص مورد نظر در مرحله بعدی در مورد کاربردی خود مد نظر قرار دهید .

  • نمایشگاه های شغلی EURES :

   روزهای شغلی اتحادیه اروپا که در تمامی کشورها یکسان هستند بخشی از شبکه EURES می باشد که در هر بهار و پاییز به وقوع می پیوندند . سرویس جایگذاری بین المللی بصورت روال در این امور شغلی با پیشنهادات شغلی در جریان در بازار کار آلمان در این نمایشگاه ها حضور دارند . بعضی اوقات شرکت های استخدامی آلمان سرویس جایگذاری بین المللی را مستقیما مسئول استخدام نیروی کار ماهر برای شرکت های خود میکنند و شما میتوانید یکی از این نیروهای کار باشید .

  •  آژانس های استخدام شخصی :

   یکی دیگر از موارد ، استفاده از سرویس های آژانس های استخدامی شخصی است . این موارد برای کاریابی شما می تواند مفید باشد . در هر حال آن ها می توانند درباره موقعیت های شغلی خالی درخواست دهند که تعداد موارد موجود بیش از 2000 مورد می باشد .

 •  آشنایان :

   دوستان و اعضای خانواده گاهی اوقات در زندگی ما دستهای توانمند یاری ده هستند . و گاهی اوقات آن ها می توانند به شما در تحقیقاتتان برای یک شغل نیز کمک کنند . صحبت با دوستانتان درباره این حقیقت که شما تمایل به کار در آلمان دارید نیز کار مفیدی می باشد . شاید یکی از آن ها درباره یک موقیعت شغلی خالی شنیده باشد و بتواند به شما اسامی تماس موجود در آلمان را بدهد .