آیا برای تامین سرمایه ی مورد نیاز در آلمان و همچنین اجرای ایده ی کسب و کار خود تدبیری اندیشیده اید؟ اکنون باید سرمایه را به دست بیاورید. در این مقاله درباره ی تفاوت بین سرمایه ی شخصی، سرمایه ی قرض گرفته شده و چگونگی یافتن سرمایه گذار آگاهی پیدا می کنید.

 

سرمایه ی شخصی: سنگ بنای مالیتامین سرمایه ی مورد نیاز در آلمان

سرمایه شخصی سنگ بنای کسب و کار شما است. این سرمایه شامل ثروت شخصی شما به صورت پول نقد یا پس انداز شده و همچنین ماشین آلات و تجهیزاتی است که برای کسب و کارتان استفاده می کنید. گر چه سرمایه ی شخصی نامیده می شود؛ اما ثروت دیگران نیز می تواند بخشی از آن باشد؛ مانند پولی که شما از اقوام خود قرض می گیرید.

به عنوان یک قانون هر چه منابع مالی بیشتری در اختیار داشته باشید استقلال بیشتری خواهید داشت. بانک ها از سرمایه ی شخصی به عنوان  تضمین استفاده می کنند. در بهترین حالت میزان سرمایه ی شخصی شما باید حداقل 20 درصد از کل سرمایه باشد. تحقیقات نشان داده است که ضمانت های ناکافی و کمبود سرمایه ی شخصی مهم ترین دلیل برای عدم اعطای اعتبار از سوی بانک ها است.

 

سرمایه قرض گرفته شده: وام های بانکیتامین سرمایه ی مورد نیاز در آلمان

می توانید وام را از بانک ها یا موسسات مالی ( بانک های پس انداز) دریافت کنید. نوع بانک و وامی که لازم دارید بستگی به این دارد که چه مقدار پول می خواهید قرض بگیرید و برای چه مدت به آن نیاز دارید. در برنامه ی مالی، نیازهای خود را مشخص می کنید. به عنوان یک قانون هر چه قدر طول دوره ی اعتبار بیشتر باشد و میزان ریسک مالی بالاتر باشد؛ بهره ی بانکی بیشتر می شود. به همین دلیل مهم است که یک طرح کسب و کار به خوبی طراحی شود تا بتوانید بانک را نسبت به برنامه های خود متقاعد نمایید. همین طور نشان دادن این که سرمایه ی شخصی کافی دارید؛ مهم است.

 لطفا توجه نمایید: خود را برای ملاقات با مشاور بانکی آماده نمایید. به خاطر داشته باشید که مدارک مهم مربوطه را به همراه داشته باشید. در آلمان رسم بر این است که هنگامی که با مشاور بانک صحبت می کنید علاوه بر صحبت درباره ی نکات مثبت، نقاط ضعف را نیز بیان نمایید. در صحبت درباره ی ضعف های کسب و کار و نحوه ی برطرف کردن آن ها صداقت داشته باشید. اگر در ارزیابی قدرت ها و ضعف ها واقع گرا باشید؛ در مقابل مشاور بانک و دیگران، با اعتبارتر و قابل اعتماد تر به نظر می رسید. قبل از ملاقات بانکی می توانید به مرکز اطلاعات برای کارآفرینان مراجعه نمایید.

 

برنامه های مالی تامین سرمایه ی مورد نیاز

آلمان از کارآفرینان با چند برنامه ی مالی حمایت می کند. اگر ایده ی کسب و کار شما قانع کننده باشد؛ می توانید برای شروع کسب و کار خود از حمایت مالی برخوردار شوید که شما در موقعیت امن تری قرار می دهد. بیشتر این برنامه های تامین سرمایه ی مورد نیاز شما شامل وام های عمومی است که شرایط بهتری را از لحاظ بهره، طول مدت وام و بازپرداخت برای شما فراهم می نماید. برای درخواست این کمک مالی، محل اقامت و محل انجام فعالیت های شرکت شما باید در آلمان باشد.

مقدمه ای درباره ی برنامه های مالی در سایت استارت آپ موجود است.

معمولا باید درخواست کمک مالی را از طریق بانک خود انجام بدهید. همچنین در آنجا می توانید درباره ی شرایط این نوع کمک مالی اطلاعات به دست بیاورید مثلا این که آیا کسب و کار شما واجد شرایط است و این که چگونه باید نیاز خود به این کمک مالی را اظهار نمایید. فراموش نکنید که مدارک مربوط برای این کار مانند طرح کسب و کار و رزومه ی خود را همراه داشته باشید.
اطلاعات بیشتر درباره ی کمک ها ی مالی موجود برای راه اندازی کسب و کار مستقیما در KfW Bankengruppe موجود است. اطلاعات درباره ی برنامه های مناسب نیازتان را در قسمت جستجوگر محصول دنبال کنید.

در سایت می توانید فهرستی از موسسات مالی در آلمان را مشاهده نمایید. در آنجا می توانید ببینید که کدام بانک های توسعه در کشور آلمان وجود دارند تا بتوانید برنامه ی مالی مناسب را در آنجا پیدا کنید.

 

ایجاد کسب و کارهای  مبتنی بر دانش یا فن آوریتامین سرمایه ی مورد نیاز در آلمان

 

اگر شما یک دانشمند هستید و مایل به ایجاد کسب و کار مربوط به فن آوری هستید؛ شما احتمالا نیاز زیادی به سرمایه دارید. در عین حال کسب و کار شما بیشتر در معرض خطر است. به همین علت تامین سرمایه ی مورد نیاز چنین شرکتی بسیار چالش برانگیز است. برای این نوع کار برنامه های مالی، شامل برنامه ی حمایتی EXIST  وجود دارند.

راه هایی برای دریافت کمک مالی دولتی نیز وجود دارند و ممکن است پیدا کردن یک برنامه ی مناسب برای شما دشوار باشد. به همین علت بهتر است از برنامه ی حمایتی موجود استفاده نمایید (آلمانی). کمک به صورت آنلاین نیز قابل دسترسی است: بانک اطلاعاتی مالی به شما در یافتن برنامه ی مناسب یاری می رساند.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *