گام سوم تحصیل در آلمان : مهارت زبان آلمانی

بخاطر اینکه ساختار زبان دانشگاه های آلمان در بیشتر رشته ها، آلمانی می باشد، بهتر است تا حدودی با این زبان آشنا شوید تا بتوانید در کلاس ها شرکت کنید. عموما زبان آلمانی برای دانشجویان واحدهای بین المللی یا خاص بکار نمی رود . افرادی که فقط علاقه مند به تحصیل 2-1 ترم در آلمان می باشند دیگر نیازی به فراگیری زبان آلمانی ندارند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اداره بین المللی دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. افراد علاقه مند به تحصیل در آلمان نیاز به آگاهی کافی زبان آلمان ها دارند. متقاضیان تحصیل در آلمان باید قبل از ثبت نام در دانشگاه در آزمون زبان شرکت کنند. اکثر واحدها در دانشگاه به آلمانی تدریس می شود بنابراین برای قبولی در آن درس باید تسلط کافی به زبان آلمان ها داشته باشید. شما به کمک یکی از آزمون های مهارت زبان می توانید به درک زبان پی ببرید.

آزمون زبان آلمانی برای تحصیل در آلمان

آزمون TestDAF در بیش از 90 کشور جهان حتی کشور خودمان نیز برگزار می شود . برای اطلاع از مکان برگزاری ، زمان و هزینه آزمون می توانید به این سایت مراجعه کنید. شما می توانید تنها در DSH کشور آلمان شرکت کنید.زبان آلمانی

آزمون توسط تعداد زیادی از دانشگاه ها برگزار می شود و اداره بین المللی در دانشگاه مربوطه اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. برای هردو آزمون ، هزینه باید پرداخت شود منتهی هزینه آن بستگی به موسسه و کشوربرگزار کننده آزمون دارد.

سطح زبانی برای تحصیل در آلمان

با کمک این وب سایت می توانید میزان مهارت زبان آلمانی خود را مورد بررسی و آزمایش قراردهید.

سیستم اروپایی مشترک مرجع، اطلاعات دقیق تری را در سطوح مختلف در اختیار شما قرار می دهد.

اجازه ادامه تحصیل بدون آزمون زبان

افرادی که موفق به اخذ پذیرش در یک دوره بین المللی می شوند، می توانند بدون در نظرگرفتن مهارت زبان آلمانی ، ثبت نام کنند. هرچند باید در زبان دیگر مانند انگلیسی تسلط کافی داشته باشند.

دانشجویانی که تنها 1 یا 2 ترم تحصیلی در آلمان هستند نیازی به مهارت زبانی در چندین دانشگاه ندارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به اداره بین المللی دانشگاه مربوطه مراجعه کنید. در متن زیر اشاره می کنیم به شرایطی که شما را از شرکت کردن در آزمون زبان آلمانی معاف می کند.

1.موفقیت درآزمون نهایی مدرسه که به زبان آلمانی برگزارمی شود.

2.اگر دوره های KDSیا KDS یا ZOP را در موسسه Goethe گذرانده باشید

3.اگرموفق به اخذ سطح دوم دوره KMK باشید.

مهارت های زبان آلمانی مفید هستند

بدون توجه به نیاز شما به زبان آلمزبان آلمانی گوتهانی در پذیرش دانشگاه ، دانستن زبان ، زندگی شما را در آلمان راحت تر می کند درحالی مردم بسیاری انگلیسی صحبت می کنند، زبان آلمانی به زندگی شما در آلمان کمک می کند.