می تواند به شکل های مختلفی انجام شود. آیا می توانید کسب و کارتان را خودتان راه اندازی کنید یا می خواهید با دیگران همکاری کنید؟ آیا قصد دارید شرکت فعلی خود را اداره کنید؟ آیا درباره ی ساختار حقوقی کسب و کار خود اندیشیده اید؟ در این مقاله، روش های راه اندازی کسب و کار در آلمان را شرح خواهیم داد و این که چرا بعضی از افراد شغل آزاد دارند و برخی خویش فرما هستند.

 

روش های راه اندازی کسب و کار در آلمان

 

خویش فرما یا شغل آزاد؟

در آلمان دو روش برای راه اندازی کسب و کار وجود دارد: یا شما خویش فرما هستید یا شغل آزاد دارید. شما دخالتی در انتخاب هر یک از این دو روش ندارید بلکه این بستگی به حرفه ی شما دارد. خویش فرما بودن یا شغل آزاد داشتن از نظر بعضی از امور رسمی تفاوت دارد و همچنین بر ساختار حقوقی شرکت شما تاثیر می گذارد.

شغل آزاد

در آلمان، بسیاری از حرفه ها شغل  آزاد شناخته می شوند. اگر بخواهید یکی از این مشاغل را آغاز کنید یعنی شما به یک شغل آزاد اشتغال دارید. نمونه هایی از این حرفه ها:

مشاغل پزشکی، مانند پزشک

مشاغل مشاوره ای مانند حقوق، مالیات و اقتصاد

مشاغل فنی یا علمی مانند مهندس

مشاغل مربوط به انتقال اطلاعات و مشاغل خلاق مانند مترجم

مشاغل آموزشی مانند مربی مهدکودک

اطلاعات مقدماتی درباره ی مشاغل آزاد در سایت استارت آپ موجود می باشد. برای اطلاق عنوان شغل آزاد به بعضی از حرفه ها، بررسی موردی انجام می شود. بعد از ثبت کسب و کار، حداقل چهار هفته بعد از شروع کار اداره ی مالیات محلی تعیین می کند که آیا حرفه ی شما شغل آزاد است یا خیر. به خاطر داشته باشید برای بعضی از حرفه ها باید گواهی مهارت ها و مدارک حرفه ای خود را ارائه دهید.

اطلاعات جامع درباره ی شرایط، جنبه های مالیاتی و ساختارهای حقوقی برای کسب و کار آزاد را در صفحه های اینترنتی State of Baden-Wuerttemberg دنبال کنید. اطلاعاتی که آن ها ارائه می دهند در سراسر آلمان معتبر است.

کار به صورت خویش فرما

اگر می خواهید کسب و کار کوچک یا فنی را در آلمان راه اندازی کنید باید کسب و کار خود را ثبت کنید. شما باید این کار را در شهر یا شهرستانی انجام دهید که دفتر کار اصلی کسب و کار شما در آن واقع است.

شما نیاز به شرایط خاص پذیرش دارید. این نوع مشاغل باید دارای مجوز باشند. چنین قانونی درباره ی حرفه های صنایع دستی، ارائه دهندگان خدمات مالی، خدمات پرستاری و بسیاری از مشاغل دیگر نیز وجود دارد. برای مشاهده ی مشاغلی که به مجوز نیاز دارند، لطفا به صفحه اصلی سرویس-bw مراجعه کنید. نیاز به مجوز به این معنا است که شما باید مجوزهای خاصی را کسب کنید و به درخواست گواهی برای اثبات مهارت های حرفه ای خود اقدام کنید. جستجوگر مرجع قانونی، شما را در یافتن مرجع قانونی در منطقه تان یاری می رساند.

 

ساختارهای حقوقی (راه اندازی کسب و کار) روش های راه اندازی کسب و کار در آلمان

هر کسب و کاری در آلمان داری ساختار قانونی است. ساختار حقوقی چارچوبی برای رسیدگی به مسائل قانونی فراهم می کند. ساختار حقوقی کسب و کار شما تاثیر قابل توجهی بر کار شما دارد. مثلا میزان سرمایه ای که نیاز دارید را تعیین می کند و مشخص می کند که شما چه مسئولیتی در قبال کسب و کار خود دارید.

سایت استارت آپ شامل اطلاعات مقدماتی درباره ی ساختارهای حقوقی معمول است. اطلاعات دقیق تر برای مشاغل آزاد در صفحه اصلی سرویس-bw موجود است. قبل از انتخاب ساختار حقوقی برای کسب و کار خود، بهتر است که با یک وکیل یا مشاور مالیاتی مشورت کنید. همچنین می توانید به مراکز اطلاعات برای کارآفرینان مراجعه کنید.

 

 

 روش های راه اندازی کسب و کار در آلمان

تاسیس یک شرکت جدید

 

بیشتر افرادی که به صورت خویش فرما کار می کنند؛ شرکت جدید تاسیس می نمایند. چنین کاری به موسس اجازه می دهد تا عقاید خود را عملی کند. این بدان معنا است که شما باید به شغل خود با دقت فکر کنید. با ارزیابی ایده ی کسب و کار خود اطمینان حاصل کنید که نتیجه ی کارتان امیدوار کننده است. همچنین صادقانه به این سوال جواب بدهید که آیا راه اندازی کسب و کار با شخصیت شما هماهنگی دارد؟ می توانید تصمیم بگیرید که به طور پاره وقت کار انجام دهید. به عنوان یک کارمند شما این حق را دارید که در اوقات بی کاری خود به شغل دیگری بپردازید. اما این بستگی به قرارداد شما دارد. ابتدا باید با کارفرمای خود مشورت نمایید. همچنین راه اندازی کسب و کار پاره وقت رویکرد جالبی برای دانشجویان است. اطلاعات تکمیلی درباره این نوع کار در سایت استارت آپ موجود است.

 

کار گروهی روش های راه اندازی کسب و کار در آلمان

شما ممکن است بخواهید به راه اندازی کسب و کار با همکاران بیشتری بپردازید. کار به صورت گروهی به معنای این است که بنیان گذران کسب و کار می توانند در مرحله ی شروع کار  به پشتیبانی یکدیگر و ایده پردازی گروهی بپردازند. امتیاز این کار در این است که می توانید سرمایه بیشتری برای حمایت مالی کسب و کار خود داشته باشید. به خاطر داشته باشید که کار گروهی به این معنا است که همه ی اعضا باید با هم کار کنند. به خصوص اگر تعداد اعضا بیشتر از سه نفر باشد؛ تصمیم گیری دشوار می شود. انتخاب ساختار حقوقی و تقسیم وظایف در هر حوزه کاری از ابتدای کار با اهمیت است. در سایت استارت آپ، می توانید نکات بیشتر درباره ی راه اندازی کسب و کار گروهی را دنبال کنید.

 

به عهده گرفتن کسب و کار موجود

 

 روش های راه اندازی کسب و کار در آلمان

 

به جای تاسیس یک شرکت جدید شما می توانید مسئولیت اداره ی شرکتی که قبلا تاسیس شده را به عهده بگیرید. هر سال حدود 22000 شرکت آلمانی یه در جستجوی یک مدیر مسئول هستند. در این صورت شما می توانید از ساختارها ی ایجاد شده و مبنای مشتری موجود  بهره ببرید و شاید حتی بتوانید از دانش مدیر سابق نیز استفاده کنید. در عین حال، شما مسئولیت کارکنان خود را بر عهده خواهید گرفت.

Nexxt-Initiative Unternehmensnachfloge (تبادل کسب و کار) به شما برای طرح و اجرای فرایند به عهده گرفتن اداره ی شرکت موجود یاری می رساند. حتی به شما در تبادل جایگزینی یاری می رساند. این تبادل به شما کمک می کند تا به دنبال کسب و کار برای فروش در صنایع و مناطق مختلف باشید. همچنین شما می توانید به درخواست تحقیق در تبادل جایگزینی بپردازید.

اطلاعات برای بانوان: در صفحات سایت استارت آپ بانوان کارآفرین می توانید به اطلاعات بیشتر درباره تبادل شرکت برای بانوان دسترسی پیدا کنید(به زبان آلمانی).

 

موردی دیگر: اعطای حق امتیاز روش های راه اندازی کسب و کار در آلمان

 

اعطای حق امتیاز رویکرد متفاوتی برای راه اندازی کسب و کار شخصی ارائه می دهد. این کار به خصوص برای برندهای غذا و اقلام جزئی برای افزایش حوزه ی فروش، بدون راه اندازی شعبه انجام می شود. این برندها به کارآفرینانی که از اعتبار خود به عنوان صاحب حق امتیاز استفاده می کنند، تکیه می کنند. در عوض برای هزینه، به کارآفرینان اجازه ی استفاده از طرح کسب و کار شرکت امتیاز دهنده داده می شود.

مزیت این کار برای کارآفرینان این است که طرح معمولا مورد آزمایش قرار گرفته است و بیشتر مردم با نام تجاری آن آشنایی دارند. شروع یک کسب و کار جدید از این واقعیت کمک می گیرد که امتیاز دهندگان معمولا به صاحبان امتیاز آموزش می دهند و کارشناسانی را برای مسائل فنی و سازمانی استخدام می نمایند. برای اطلاعات بیشتر درباره موقعیت های امتیازدهی ارائه شده می توانید به سایت استارت آپ و سازمان حق امتیاز آلمان مراجعه کنید

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *