زبان همیشه بخشی از وطن است. اگر شما به آلمانی صحبت کنید؛ درک می کنید که چه قدر زود در آلمان احساس راحتی می کنید. قبل یا بعد از ورود به آلمان، از طریق اینترنت، در موسسه ی زبان، با تماشای تلویزیون یا آشپزی با دوستان می توانید یادگیری زبان آلمانی رابرای خودتان آسانتر کنید. می توانید اطلاعات بیشتر درباره ی یادگیری زبان آلمانی را در اینجا دنبال کنید.

فقط صحبت کنیدیادگیری آسان و کسب مهارت در زبان آلمانی

خرید و بحث درباره ی کار: به محض این که وارد آلمان شدید، یادگیری زبان آلمانی را جزو اصلی برنامه های روزمره خود قرار دهید، مطمئن باشید بخش وسیعی از زندگی شما شامل صحبت و یادگیری زبان آلمانی می شود. بدون شک شما قبلا چند کلمه  مانند “تشکر” و “لطفا” را یاد گرفته اید. خواهید دید که آلمانی زیاد سخت نیست و بسیاری از آلمانی ها خوشحال می شوند که شما بتوانید چند جمله آلمانی صحبت کنید. اگر کلمه های صحیح را نمی دانید فقط آن ها را به انگلیسی بگویید. تقریبا همه ی آلمانی ها در مدرسه انگلیسی یاد گرفته اند.

 

یادگیری آسان زبان آلمانییادگیری زبان آلمانی

بهترین راه این است که قبل از ترک کشور خود، آلمانی یاد بگیرید. بسیاری از موسسات زبان سودمند هستند و حتی دوره های ویژه ای برای کمک به حرفه ی آینده ی شما طراحی شده است. بهترین ارائه دهنده ی خدمات زبان آلمانی موسسه ی گوته، مؤسسه فرهنگی رسمی جمهوری فدرال آلمان است. موسسه ی گوته در 92 کشور دنیا دوره های زبان، از دوره های فشرده یا دوره های آلمانی بازرگانی گرفته تا یادگیری زبان آلمانی در هنگام آشپزی را ارائه می دهد. مانند سایر موسسات، مرکز گوته همچنین دوره های آموزشی آنلاین به همراه تمرین، حتی به طور خاص برای زبان آلمانی در محل کار به همراه صفحات اینترنتی برای گفتگو درباره ی اطلاعات و یادگیری زبان آلمانی را ارائه می کند.

و درباره صحبت به زبان آلمانی: حتی قبل از این که برای عزیمت به آلمان سوار هواپیما شوید؛ یادگیری زبان آلمانی را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید. به زبان آلمانی روزنامه بخوانید، تلویزیون تماشا کنید و به رادیو گوش دهید. یا نام وسایل خانه و اشیای دیگر به زبان آلمانی را روی برچسب بنویسید و به آن ها بچسبانید. احتمالا شما از قبل چند نفر آلمانی را می شناسید و می توانید با آن ها درباره ی زبان آلمانی و کشور آلمان صحبت کنید. این ها کارهایی هستند که به شما کمک می کنند، یادگیری زبان آلمانی برایتان آسانتر شود. به این ترتیب شما به زودی می توانید سوال “آیا آلمانی حرف می زنید؟” را با ” بله، البته.” جواب بدهید.

 

کمک هزینه – یادگیری زبان آلمانی

برای کمک به یادگیری زبان آلمانی، شما امکان دریافت کمک هزینه ی شرکت در یک دوره ی زبان را دارید. می توانید در مورد آن از کارفرمای خود سوال کنید. اگر شرکت شما به اندازه ای بزرگ باشد که بخش کارگزینی داشته باشد؛ به طور دقیق تر به شما درباره ی دوره های زبان مناسب و این که آیا هزینه ی آن را شرکت پرداخت می کند؛ اطلاعات داده می شود. شما همچنین می توانید در دوره های زبان   Volkshochschule موسسه ی دولتی آموزش بزرگسالان با قیمت مناسب شرکت کنید. علاوه بر این، دوره های زبان و فرهنگ آلمانی کمک بزرگی برای کسب همزمان مهارت های زبان و فرهنگ آلمانی است.

 

آماری درباره ی زبان آلمانی یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی، دارای بیشترین تعداد متکلم در اروپا است. 120 میلیون نفر، آلمانی را زبان مادری خود می دانند، زیرا این زبان تنها زبان رسمی کشور آلمان نیست. بلکه زبان رسمی اتریش، بلژیک، لیختنشتاین، لوکزامبورگ و سوییس است. زبان آلمانی همچنین به عنوان یک زبان اقلیت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند جمهوری چک، ایتالیا و اوسلواکی و همچنین مجارستان و کشورهای خارج از اتحادیه ی اروپا در آسیای مرکزی مانند قرقیزستان، قزاقستان و روسیه مطرح است. علاوه بر این کشورها، آلمانی یکی از زبان های رسمی کشور نامیبیا است. همان طور که مشاهده می کنید؛ زبان آلمانی افراد زیادی را از سرتاسر جهان به یکدیگر پیوند می دهد و اگر با یادگیری زبان آلمانی، هنوز قادر به درک دستور زبان و لغات نیستید، مشکل از شما نیست. زیرا در مناطق مختلف آلمان به گویش های مختلفی صحبت می شود.

 

لونا از یونان

یادگیری زبان آلمانی یکی از بزرگترین موانع هنگام مهاجرت به آلمان است. من سعی کردم تا با کسب مهارت کافی زبان آلمانی در کشورم و با گذراندن دوره ی زبان فشرده، خودم را برای رفتن به آلمان آماده کنم. اما در روز اول کار جدیدم، زبان آلمانی مرا به زانو درآورد. همکارانم با لهجه ی غلیظ باواریایی صحبت می کردند. در ابتدا درک حرف های آن ها برایم آسان نبود. رئیسم به من گفت که در آلمان لهجه های مختلفی وجود دارد. اکنون سه سال است که من در مونیخ زندگی می کنم و به تلفظ عادت کرده ام و از جهاتی خودم نیز لهجه گرفته ام. نصیحت من: هر کس می خواهد به آلمان بیاید از قبل در مورد لهجه تحقیق کند تا در هنگام ورود غافلگیر نشود.

 

منبع

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *