ویزای جستجوی کار .

ویزای جستجوی کار

با توجه به نیاز روزافزون آلمان به نیروی متخصص و تحصیلکرده ، دولت آلمان تسهیلات خاصی برای متقاضیان علاقه مند به کار و زندگی در آلمان فراهم نموده است . پارلمان آلمان قانونی را تصویب کرده است که طبق آن علاقه مندان واجد شرایط  می توانند با ویزای جستجوی کار به آلمان سفر کرده و شش ماه در آنجا اقامت داشته باشند . ضمنا در این مدت می توانند به جستجوی شغل مناسب بگردند و پس از عقد قرارداد با کارفرمایان آلمانی ، اقامت موقت ، بلوکارت و یا اقامت دائم آلمان را دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به زبان آلمانی اینجا و به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.
ویزای جستجوی کار آلمان

شرایط

ترجمه و تایید مدارک تحصیلی : حداقل مدرک کارشناسی ، نیاز بازار کار آلمان بیشتر مربوط به رشته های پزشکی و مهندسی می باشد. تسلط به زبان انگلیسی و یا آلمانی : مدرک زبان الزامی نیست . اما برای بالا بردن شانس موفقیت باید به یکی از زبان های انگلیسی و یا آلمانی مسلط باشید. اگر فقط به زبان انگلیسی مسلط هستید ، پس از ورود به آلمان ، یافتن کار برای شما کمی دشوار خواهد بود. اما پس از یافتن شغل مناسب و عقد قرارداد ، هزینه کلاس های آموزشی زبان آلمانی را شرکتی که شما را استخدام کرده است به عهده می گیرد. سابقه کار : داشتن سابقه کار امتیاز مثبتی برای پرونده شما محسوب می شود. اما تازه فارغ التحصیلان نیز توانسته اند این ویزا را دریافت کنند، در این خصوص شما را راهنمایی خواهیم کرد. گواهی تمکین مالی : این گواهی قبل از روز مصاحبه باید از بانک گرفته شود ولی برای شروع اقدام لازم نیست. رزومه : برای روز مصاحبه لازم است . البته قبل از مصاحبه حتما یک رزومه خوب تهیه کنید که از یک سو متناسب با تحصصیلات و تخصص شما باشد و از سوی دیگر براساس نیازهای استخدامی انتشار یافته ، در این خصوص از چند نفر مشاوره و راهنمایی بگیرید. انگیزه نامه : چگونگی نوشتن انگیزه نامه بسیار مهم است و نقش بسزایی در رد ویا قبولی ویزای شما دارد . در این مورد حتما از چندین نفر دیگر که آگاهی و تجربه مناسب دارند راهنمایی و مشاوره بگیرید. توصیه نامه : اجباری نیست . اما اگر از یک هم رشته ای که در آلمان مشغول به کار است ، توصیه نامه داشته باشید، امتیاز مثبتی محسوب می شود.
ویزای جستجوی کار

خدمات ما برای اخذ ویزا

۱- بررسی ارزشیابی مدرک شما در سایت وزارت علوم آلمان.

۲- یافتن چند نمونه آگهی استخدام که شرکتهای بین المللی آلمانی در سایتشان قرار می دهند که همسو با تحصیلات و تخصص شماست و می تواند امتیاز مثبتی در پرونده شما باشد.

۳- رزومه: نوشتن یک رزومه خوب با فرمت آلمانی که از یک سو متناسب با تحصیلات ، علاقه و تخصص شما باشد و از سوی دیگر متناسب با فرصت های شغلی انتشار یافته شرکت های آلمانی باشد.

۴- ترجمه مدارک تحصیلی شما: (هزینه ترجمه مدارک به عهده ما است) .

۵- تایید و مهر مدارک ترجمه شده شما در سفارت آلمان: ( هزینه تایید و مهر به عهده ما است).

۶- توصیه نامه: این نامه را از یک هم رشته ای شما که در آلمان مشغول به کار است برای شما فراهم میکنیم ، درواقع در این توصیه نامه این شخص به شما توصیه می کند که فرصت های شغلی زیادی برای شما در آلمان وجود دارد و می توانید در آلمان پیشرفت شغلی خوبی داشته باشید، ضمن آنکه به عنوان یک همکار به شما در امر یافتن کار کمک خواهد کرد.

۷- انگیزه نامه: برای سفارت آلمان بسیار مهم است که انگیزه اصلی شما برای جستجو و کار کردن در آلمان چیست؟ و در صورت موفق نشدن چه راهی را برای آینده شغلیتان در نظر میگیرید؟

این که آلمان کشوری صنعتی و خوب است، دلایل قابل قبولی برای سفارت نیست و شما باید دلایل  ارزشمندی در انگیزه نامه خود مطرح کنید که مناسب و براساس واقعیت ها باشد.

۸- نامه سابقه کار: در نحوه نوشتن نامه سابقه کار به شما راهنمایی و مشورت خواهیم داد. البته اگر تازه فارغ التحصیل هستید نیازی به داشتن نامه سابقه کار نیست.

۹- گرفتن وقت مصاحبه

۱۰- راهنمایی مصاحبه: راهنمایی و بررسی سوالات روز مصاحبه ، که بتوانید مصاحبه موفق تری داشته باشید.

۱۱- راهنمایی و مشاوره بعد از گرفتن ویزا: پس از آنکه ویزا را دریافت کردید ، در رابطه با چگونگی یافتن کار در خاک آلمان، به شما مشورت خواهیم داد. در واقع قدم اول که گرفتن ویزای جستجوی کار است را با موفقیت پشت سر گذاشتید و برای یافتن کار در آلمان ، نیاز بیشتری به کمک ما دارید.

ویزای جستجو کار

کارمزد خدمات ما

از آنجایی که به کار خود اطمینان داریم ، ۸۰ درصد حق الزحمه را پس از آنکه ویزایتان را از سفارت آلمان دریافت کردید ، پرداخت خواهید کرد.

یورو آلمان اروپا