آیا در حال شروع کسب و کار جدید خود هستید؟ در اینجا با کارهای رسمی که باید قبل از شروع کار انجام دهید آشنا می شوید. همچنین مقدمه ی مختصری درباره ی حقوق و تعهداتتان به عنوان یک کارآفرین خواهید خواند.

 

ثبت و تشریفات اداری با شروع کسب و کار در آلمان

شروع کسب و کار در آلمان

 

قبل از شروع کسب و کار در آلمان، شما نیاز به انجام تشریفات اداری دارید. در ابتدا، این که شما به صورت خویش فرما فعالیت می کنید یا آزاد کار می کنید؛ اهمیت زیادی دارد. افرادی که به مشاغل آزاد می پردازند باید کار خود را در اداره ی مالیات ثبت کنند. اگر می خواهید به عنوان یک کارآفرین خویش فرما فعالیت نمایید؛ نیاز به ارتباط با دفتر تجارت محلی دارید. جستجوگر مرجع قانونی شما را در یافتن مراجع قانونی که نیاز به مراجعه به آن ها دارید راهنمایی می کند و محل آن ها را برای شما مشخص می کند.

لطفا توجه نمایید: ممکن است ارتباط با مراجع قانونی مختلف برای شما دشوار باشد. برای ملاقات با مراجع قانونی آماده شوید. در این صورت احتمال جلب پشتیبانی آن ها آسان تر است. انجام دادن به موقع تشریفات اداری دارای اهمیت است. از تشریفات اداری نترسید و از قبل بررسی کنید که چه مدارکی را باید به ثبت و تایید برسانید.

 

مالیاتشروع کسب و کار در آلمان

اگر قصد دارید شروع کسب و کار خود را در آلمان اجرا کنید، به طور معمول باید به اداره ی مالیات، یعنی مرجع قانونی محلی مدیریت مالی آلمان، مالیات بپردازید نوع مالیاتی که باید بپردازید؛ از میان تمام عوامل، به اندازه ی شرکت شما و ساختار حقوقی و درآمد شما بستگی دارد.

در سایت استارت آپ، می توانید به مطالعه ی خلاصه ای از انواع مختلف مالیات بپردازید. لطفا توجه نمایید که در آلمان شما ممکن است بر اساس برآورد هزینه ملزم به پرداخت نوع خاصی از مالیات قبل از شروع به کار باشید و برای پرداخت آن شرایطی خاص وجود دارد.

علاوه بر این شما باید اظهارنامه ی مالیاتی سالانه برای کسب و کار خود را ثبت نمایید که شامل جزئیاتی درباره ی درآمد و سود شما است. هنگامی که کار را آغاز می کنید؛ بهتر است برای جلوگیری از اشتباه مالیاتی و متحمل شدن بدهی با حسابدار مالیاتی مشورت نمایید. همچنین اداره ی مالیات درباره مسائل مربوط به مالیات مشاوره ارائه می دهد.

 

پشتیبانی شروع کسب و کار شخصی شروع کسب و کار در آلمان

خود اشتغالی به این معنا است که شما باید مسئولیت بسیاری از مسائل را خودتان به عهده بگیرید. این مسئولیت شامل حفاظت از خود در زمان بیماری یا بی کاری است. در این قسمت به شرح مقدمه ای جامع درباره بیمه های پر اهمیت و تدارکات دوره ی سالمندی می پردازیم.

بیمه ی مراقبت های بهداشتی و پرستاری: به عنوان یک شخص خویش فرما در آلمان شما ملزم به داشتن بیمه ی مراقبت های بهداشتی و پرستاری هستید. دو نوع بیمه وجود دارد: بیمه درمانی قانونی و بیمه درمانی خصوصی. درباره ی نوع بیمه ی درمانی و دریافت پوشش بیمه ای مناسب اطلاع کسب نمایید. وزارت بهداشت مرکزی خط تلفنی برای پاسخ دادن به سوالات درباره ی نظام درمانی آلمان در اختیار شما قرار داده است.

بیمه ی حوادث: بیمه ی حوادث هزینه های درمان صدمات ناشی از حوادث رفت و آمد به محل کار و بیماری های ناشی از کار را پوشش می دهد. بیشتر کارآفرینان مستقل و افراد دارای مشاغل آزاد برای تصمیم گیری درباره ی داشتن بیمه ی حوادث آزاد هستند. در هر صورت زمانی که بخواهید کارمند ی را استخدام کنید دارا بودن این نوع بیمه الزامی است.

اطلاعات بیشتر در سایت بیمه ی حوادث اجتماعی آلمان موجود است.

تدارکات دوره ی سالمندی: در بعضی از مشاغل آزاد و خویش فرما، شما مانند یک کارمند معمولی ملزم به پرداخت هزینه به صندوق بازنشستگی عمومی هستید. این قانون درباره ی کسب و کار صنایع دستی نیز صدق می کند. سایر افراد خویش فرما در صورت تمایل می توانند به صندوق بازنشستگی هزینه پرداخت نمایند. مهم نیست که در چه موقعیت شغلی هستید، بهتر است طرح بازنشستگی خصوصی ( تکمیلی ) را بررسی نمایید. در سایت استارت آپ می توانید درباره ی تدارکات دوران سالمندی اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

بیمه ی بی کاری: اگر به عنوان خویش فرما کار می کنید می توانید بیمه ی بی کاری دریافت نمایید. برای انجام این کار، شما باید یک پرونده را در آژانس استخدامی مرکزی ثبت نمایید. نکات و اطلاعات بیشتر درباره ی این موضوع در سایت استارت آپ موجود است.  

اطلاعات برای بانوان:  آموزش مجازی شامل شش درس درباره ی مهم ترین گام های راه اندازی کسب و کار برای بانوان کارآفرین با انگیزه ارائه شده است. به علاوه آموزش مجازی شامل اطلاعات درباره ی پشتیبانی شخصی برای بانوان کارآفرین است. ( آموزش مجازی، فقط به زبان آلمانی موجود است).

پشتیبانی شرکت شروع کسب و کار در آلمان

سرقت، ترکیدن لوله ها،خسارات ناشی از آتش سوزی:چنین اتفاقاتی نادر است، اما ممکن است موجودیت شرکت های جدید را به خطر بیاندازد. به همین علت است که شما باید با دقت به انواع خطرات در رابطه با شرکت خود بیاندیشید. خبر خوب این که شما در برابر بیشتر این خطرات بیمه شده اید.

مثلا بیمه ی مسئولیت کسب و کار برای کسب و کارهای تمام صنایع موجود است. چنین بیمه ای در صورتی کاربرد دارد ‌که شرکت یا کارکنان شما به دلایل دیگری دچار آسیب شوند. اگر شما صاحب شرکت خودرو هستید می توانید بیمه ی خودرو نیز دریافت نمایید.

با توجه به حرفه ی شما، مکان و میزان محصول، نیاز به بیمه های دیگری مانند بیمه ی الکترونیک یا ساختمان، اموال و اشیا دارید. خلاصه ای از مطلب در سایت وزارت امور اقتصاد و انرژی مرکزی موجود می باشد.

 

قوانین و قراردادها

شروع کسب و کار در آلمان

شما به عنوان کارآفرین در آلمان، شروع کسب و کار خود را از اموری مانند اجاره ی محل کار گرفته تا مسئولیت محصول، با قراردادها، قوانین و مقررات برخورد خواهید داشت. در ابتدا ممکن است تصور نمایید که با یک نوار قرمز احاطه شده اید و ممکن است این وضعیت بسیار ناامید کننده باشد. به هر حال به مزایا بیاندیشید. اگر برای هر معامله ی کاری قراردادی وجود دارد به این معنا است که کار شما با امنیت قانونی بالا تضمین می شود.

خلاصه ای از قوانین و قراردادهایی  که در هنگام بر پایی کسب و کار شخصی ممکن است با آن ها برخورد داشته باشید؛ در سایت استارت آپ موجود است. اطلاعات تکمیلی در اتاق های صنعت و تجارت موجود است. اگر به اطلاعات بیشتر نیاز دارید با یک وکیل مشورت نمایید.

 

تعهدات شما به عنوان یک کارفرما

شروع کسب و کار در آلمان

اگر می خواهید کارمندان خود را استخدام نمایید نیاز به رعایت بعضی از حقوق و قوانین دارید. برای استخدام کارکنان در شروع کسب و کار خود باید کد شرکت دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات درباره ی دریافت کد شرکت و دیگر موارد لطفا به سایت استارت آپ مراجعه نمایید. به خاطر داشته باشید به عنوان یک کارفرما باید هزینه ی مالیات و سهم بیمه ی اجتماعی را بپردازید.

در ارتباط با کارکنان، نیاز به رعایت ضوابط قانونی دارید. مثلا شما حتی هنگامی که کارمندتان بیمار است؛ باید به او حقوق پرداخت نمایید و کارمند شما دارای حق مرخصی سالانه است. لازم است بدانید که نمی توانید کارمندان را بدون دلیل موجه اخراج نمایید. شما باید از حقوق و مقررات متقابل خود و کارمندان آگاه باشید. اطلاعات موجود در سایت کسب و کار، شما را به مسیر درست هدایت می نماید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *