دلایل بسیار خوبی برای انجام پژوهش در آلمان وجود دارند، چرا که آلمان جزو بهترین کشورها برای انجام پژوهش به شمار می رود. تحقیق و توسعه نقش مهمی در خلاق ترین شرکت های دانشگاهی و موسسات پژوهشی غیر وابسته به دانشگاه دارد و این شرکت ها و موسسات از اعتبار بالایی برخوردار هستند

 

شرکت های متعهد انجام پژوهش در آلمان

انجام پژوهش در آلمان و تحقیق و توسعه برای شرکت های آلمانی، چه بزرگ، چه کوچک و متوسط بسیار مهم است. سرمایه گذاری در زمینه ی تحقیق و توسعه سال ها است که در حال افزایش است. شرکت ها در سال ۲۰۱۲حداقل ۵۴ میلیارد یورو و حداکثر ۷۹ میلیارد یورو در آلمان در زمینه ی تحقیق و توسعه سرمایه گذاری انجام داده اند.

در مقایسه با سایر کشورها، صرف هزینه برای تحقیق و توسعه توسط بخش صنعت آلمان، نرخ رشد بالایی دارد. در حالی که این نرخ در سال ۲۰۱۴، در سطح جهانی یک و چهار دهم درصد است؛ این میزان برای شرکت های آلمانی یازده و سه دهم درصد است. فعال ترین بخش در آلمان، بخش خودرو است اما بخش صنایع مهندسی شیمی و الکترونیک هم به طور جدی تحقیق و توسعه را دنبال می کنند.

 

 

دانشگاه های ممتاز و انجام پژوهش در آلمان

 

انجام پژوهش در آلمان

دانشگاه های آلمان ۱۴ میلیارد یورو در تحقیق و توسعه در سال ۲۰۱۲ سرمایه گذاری کرده اند. از سال ۲۰۰۵، دولت آلمان از طریق بنیاد عالی اش برنامه های دانشگاهی ممتازی را  اجرا کرده است. این کمک مالی به ایجاد شرایط کاری بهتر برای پژوهشگران آلمانی و خارجی کمک کرده است. بیش از ۴ میلیارد یورو کمک هزینه  توسط بنیاد عالی تامین شده است. اکنون ۳۹ دانشگاه کمک مالی دریافت می کنند. فهرستی از نام آن ها را می توانید در سایت بنیاد پژوهش آلمان پیدا کنید. در اینجا اطلاعات بیشتر درباره ی دانشگاه های آلمان کسب نمایید.

 

 

 

موسسات پژوهشی غیر دانشگاهی

 

انجام پژوهش در آلمان

علاوه بر صنعت، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی غیر دانشگاهی آلمان، پیشنهاد های کاری خوبی به پژوهشگران عالی رتبه ارائه می دهند. بودجه ی این موسسات از طریق دولت مرکزی, محلی، ایالتی و همچنین سازمان های غیر دولتی تامین می شود. از نمونه های آن ها می توان به شرکت فرانهوفر، انجمن ماکس پلانک، هلمهولتز و لایبنیتس اشاره نمود. شرکت فرانهوفر با بیش از 60 واحد پژوهشی بزرگترین موسسه ی تحقیقات کاربردی در اروپا است. این موسسات پژوهشی در سطح وسیعی از زمینه های مختلف مانند محیط زیست، انرژی و علوم انسانی یا به عنوان ارائه دهنده ی خدمات عمومی، سیاسی و صنعتی فعالیت می کنند.

علاوه بر این ها، موسسات دیگری نیز با بودجه ی دولت مرکزی یا ایالتی به انجام پژوهش می پردازند. مثلا موسسه ی روبرت کخ در آلمان به تحقیق درباره ی مسائل مربوط به نظارت و پیشگیری از بیماری می پردازد و موسسه ی میکروالکترونیک در اشتوتکارت به تحقیق درباره ی فن آوری های جدید می پردازد. در مجموع 38 موسسه ی پژوهشی برای وزارتخانه های دولتی مرکزی کار می کنند و در بخش های مربوط به وزارتخانه ها به پژوهش می پردازند. دولت مرکزی آلمان بیش از صد موسسه ی پژوهشی دیگر در زمینه ی علوم زیستی، علوم انسانی و حقوق را از نظر مالی تامین می نماید.

 شما می توانید بینش خوبی نسبت به تحقیقات غیر دانشگاهی که توسط دولت های فدرال یا ایالتی آلمان تأمین مالی می شوند؛ در سایت اینترنتی پژوهش در آلمان به دست بیاورید.

 

تحقیق شبکه ایانجام پژوهش در آلمان

شبکه سازی در علوم و تحقیقات پراهمیت است. به همین علت دولت مرکزی آلمان چندین پروژه ی خوشه ای پدید آورده است. این پروژه ها به طور خاص، همکاری بین پژوهشگران در کسب و کارها و دانشگاه ها در یک شهر یا منطقه را ایجاد می کنند.

این موضوع برای توسعه فن آوری های جدید برای هر دو طرف سودمند است. ترکیب ایده های ابتکاری از پژوهش های علمی با مهارت های خدماتی صنعت دو طرف، آلمان را به مرکز نوآوری تبدیل کرده است. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری درباره ی طرح های خوشه ای و شبکه ای به دست بیاورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *