وبینار آشنایی کار و کاریابی در آلمان​

این وبینار ساعت 19 عصر ، روز 6 اردیبهشت 1399 برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای حضور آنلاین در این جلسه ، به شماره واتس آپ 09354004540 پیام دهید تا لینک برایتان ارسال شود.

وبینار کاریابی آلمان

استخدام آلمان

فرصتی برای نیروی کار خارجی برای کار در ایالت بادن ووتنبرگ آلمان (PuMa) و استخدام آلمان

استخدام آلمان

استخدام آلمان

به روز رسانی 25 مارچ 2019

سلام ، طرح پوما تنها برای ایالت بادن ووتنبرگ آلمانه ، ایالت بادن جنوب غرب آلمان و هم مرز با سوئیس و فرانسه است.

مرکز این ایالت ، شهر اشتوتگارته ، از دیگر شهرهای معروف این ایالت که یکی از شهرهای محبوبه منه شهر فرایبورگه ، فرایبورگ زیباست .

در میان شهرهای سرد آلمانی ، فرایبورگ گرمترین و آفتابی ترینه و هر روز کلی توریست به اینجا میان.

بگذریم ، فعلا خیلی دنبال رفتن به فرایبورگ نباشید. چون این شهر بیشتر توریستیه و کسانی که برای کار تشریف میبرند باید در شهرهای صنعتی این ایالت و یا در نزدیکی اشتوتگارت مشغول به کار شوند و فقط آخر هفته ها را می توانند خوش بگذرونند.

استخدام آلمان و طرح پوما:

اما در خصوص طرح پوما ، برای آنکه آخرین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهم از یکی از همکاران خوبم که دو سال است در این زمینه فعالیت می کند سوالات شما را پرسیدم.

استخدام آلمان
  • سلام مهرزاد ، ی کم راجع به طرح پوما توضیح بده ؟ فرقش با ویزای جستجوی کار چیه؟ بیشتر مناسبه چه کسانیه؟ کسانی که با طرح پوما آمدند موفق شدند؟”

سلام ، در واقع طرح پوما یک شرایطی را مهیا می کند برای کسانی که مدرک تحصیل عالیه ندارند و به صورت تجربی کار کرده اند. این افراد یا باید خودشون مهارت خوبی داشته باشند یا 18 ماه در اینجا دوره ی آموزشی همراه با کار بگذرانند و در این مدت 18 ماه اگر آزمون مهارتی و زبان را قبول شوند، مشغول کار تمام وقت خواهند شد.

کسانی که مهارت کافی ندارند

  • “همینجا یک سوال ، گفتی که کسانی که خیلی مهارتشان زیاد نیست باید دوره بگذرانند ، آیا در این مدت می توانند کارهای متفرقه از جمله کار در رستوران ، بار ، انباردار ، فست فود دلیور و … انجام دهند ؟ و درآمدی که از این طریق بدست میارند چقدر است؟”

بله می توانند به میزان 10 الی 20 ساعت در هفته کار کنند و هر زمان که مهارت لازم را کسب کردند و در امتحان قبول شدند به صورت تمام وقت می توانند مشغول شوند. حقوق که به ازای 20 ساعت کار در هفته داده می شود زیاد نیست ماهانه حدود 800 یور خواهد شد و می تواند هزینه های زندگی و روزمره را بپوشاند. دیگه چه سوالی پرسیدی؟

استخدام آلمان : ویزای جستجوی کار یا طرح پوما ؟

  • “فرقش با ویزای جستجوی کار چیه؟”

ویزای جستجوی کار مخصوص کسانیست که حداقل مدرک کارشناسی را دارند. ولی طرح پوما برای کسانی است که کاردانی ، دیپلم و یا حتی پائین تر هستند اما مهارت در زمینه ای خاص دارند .

استخدام آلمان
  • “تا حالا چند نفر با این طرح پوما از ایران به آلمان آمدند و میزان موفقیت آنان چقدر بوده است؟”

من دقیق نمی دونم چند نفر با این طرح از ایران به آلمان آمدند ، من به این آمار دسترسی ندارم . درباره موفقیت پرسیدی ، اول باید بگی موفقیت در چی؟ اگر موفقیت در ویزا گرفتن منظور شماست ؟ بله ، بسیاری وارد آلمان شدند . اگر موفقیت در یافتن کار منظور شماست ؟ خیر ، شاید بشه گفت از هر سه نفر ، تنها یک نفر موفق به یافتن کار شد.

  • “که اینطور، و کسانی که کار پیدا نکردند چه می شود ، باید به ایران برگردند؟ یا بازهم می توانند در آلمان بمانند؟”

به صورت نرمال ، اگر موفق نشوند باید باز گردند ولی هموطنان اصولا بر نمی گردند و از راههای دیگری برای ماندن استفاده می کنند.

کسانی که نتوانند کار پیدا کنند ، چه!

  • “چه راههای دیگری وجود دارد؟”

به ما مراجعه می کنند برای کیس های خاص و البته چیزی که جدیدا زیاد مود شده ازدواج با کسی است که اقامت آلمان را دارد. سال جدید میلادی 2019 تا کنون ( زمان مصاحبه 24 مارچ 2019 ) چندین پرونده داشتم از پسران ایرانی که با با خانم های که اقامت آلمانرا دارند ازدواج کرده و درخواست اقامت پیوست به همسر داشتند ، خانم های ایرانی هم زیاد هستند که از روش پیوست به خانواده در آلمان می مانند. اما به کسانی که دنبال اینگونه روش ها هستند ، گوشزد می کنم که بعضا این موارد موقتی هستند و بسیاری را داشتیم که از هم جدا شدند و باید آلمان را ترک می کردند . نباید اقامت در سایه ی ازدواج با یک آلمانی را همیشگی دانست .

ممکن است به هر دلیلی شرایط عوض شود ، باید در این مدت زمان ، حتما به زبان آلمانی مسلط شوید و در یک کار خاص هم مهارت کسب کنید تا در صورت بروز مشکل ، بتوانید با قرارداد کار کیس خود را به اقامت کاری تغییر دهید.

  • “این افراد در این فرصتی که در آلمان هستند ، با هم آشنا می شوند یا از قبل باهم آشنایی دارند؟”

هر دو حالت ، برخی در حالی که خارج از آلمان هستند توسط آژانس ها با هم آشنا می شوند و در استانبول با هم قرار می گذارند و پس از تهیه برخی مدارک می توانند درخواست ویزای ازدواج  و یا پیوست به همسر بدهند . برخی دیگر نیز وقتی به آلمان می آیند در کلاس های خاص که برای همین موضوع توسط دولت آلمان مهیا شده شرکت می کنند و در آنجا با هم آشنا می شوند.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان :

  • “فکر کنم خیلی از موضوع فاصله گرفتیم . برای این موضوع بعدا مطلب مفصل تری خواهم نوشت. بیشتر چه مشاغلی مورد نیاز ایالت بادن است؟”

هر سه ماه لیست سفید مشاغل مورد نیاز اعلام می شود ، مارچ 2019 هم لیست مربوطه اعلام شده ، لینکش را میفرستم.

خلاصه لیست مشاغل :

صنایع ساخت فلز ، جوشکاری ، متخصص مکاترونیک ، متخصص فناوری اتوماسیون. متخصص الکترونیک-برقکار-مهندس ماشین آلات برقی و صنعتی. نصب و تعمیر تاسیسات و لوله کشی-ناظر موتورهای الکترونیکی-همه ی تخصص های صنعت ساخت و ساز بنا-بازسازی بنا. صنایع بتن و تقویت بتن-متخصص گرمایش و تهویه هوا-صنایع سرمایشی. توسعه دهنده نرم افزار-برنامه نویس-متخصص IT- اپراتور و ناظر راه آهن و خطوط ریلی.

تکنولوژیست جراحی-دستیار تکنولوژیست جراحی. طب سالمندی-نگهداری سالمندان-متخصص ارتوپد-شنوایی سنجی-بینایی سنجی. پرستار-نفرولوژیست-تومور شناسی-اندوسکوپی-مراقبت های تسکینی.روانپزشکی-توانبخشی-دستیار بی هوشی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *