پنج دلیل برای راه اندازی یک کسب و کار در آلمان وجود دارد، که به شرح زیل می باشند:

1- قدرتمند

یک اقتصاد پویا

قدرت خرید بالا، محیط خلاق، واقع شدن در قلب شبکه ی حمل و نقل گسترده درست در مرکز اروپا و کارکنان ماهر، همه ی این مزایا باعث شده است که آلمان یک محل مناسب برای کسب و کار باشد.

وجود علوم و تحقیقات با جهت گیری عملی و متخصصان شایسته ی آموزش دیده، محیط فوق العاده ای را برای نوآوری پدید آورده است و در نتیجه آلمان یک پیشگام اروپایی با 32000 درخواست ثبت اختراع در سال 2013 است. آلمان در سال2012 دارای بالاترین قدرت خرید اروپا یعنی یک میلیارد و شش دهم میلیارد یورو بود. به همین علت پیدا کردن بازار برای ایده های جدید در آلمان آسان است.

بخش وسیعی از ایده ها را میتلشتنت پشتیبانی می کند. میتلشتنت از امتیازات شرکت های کوچک و متوسط شاخص اقتصاد آلمان تشکیل شده است. می توانید با این شرکت ها به آسانی ارتباط برقرار کنید. حداقل 680000 شرکت دارای بنیاد بین المللی نیز هستند. زیرساخت های آلمان راه اندازی کسب و کار شما را آسان می کند. بیش از 230000 کیلومتر جاده،37000 کیلومتر راه آهن و یک شبکه ی مخابراتی مدرن؛ شما، ایده ها و محصولاتتان را به مقصد می رسانند.

2- پایدارکسب و کار در آلمان

مکانی خوب برای ایده های کسب و کار شما

به عنوان یک کارآفرین در آلمان شما می توانید انتظار یک محیط سیاسی و اقتصادی پایدار برای ایده های خود را داشته باشید. به علاوه سه بند از قانون از شما در برابر سرقت ایده هایتان محافظت می کند. اختراعات، نشان شرکت (لوگو) و افکار شما: مالکیت معنوی شما در آلمان محافطت می شود. حق نشر، حق ثبت اختراع و علامت تجاری، برای محافظت از ارزشمندترین دارایی احتمالی شما طراحی شده است. سیاست اقتصادی نیز بر حمایت از ایده های عالی تمرکز کرده است: برای مثال قانون رقابت تضمین می کند که رقبای شما نتوانند ادعاهای دروغین در مورد محصولات شما به منظور جذب مشتریان برای خود مطرح کنند.

آلمان نه تنها از آزادی رقابت محافظت می کند، بلکه از آزادی شهروندان نیز محافظت می کند. مبنای آن آزادی دموکراتیک است. مردم نمایندگان خود را انتخاب می کنند و تفکیک قدرت مانع سوء استفاده از قدرت می شود. همه ی این ها به خاطر این است که اقتصاد آلمان بسیار پایدار است. بین سال های 2007 تا 2011، با وجود بحران اقتصادی، تعداد کارکنان میتلشتنت به دو و نیم میلیون نفر افزایش یافته است.

3- روشن فکر

زمینه ی فرهنگی به شما کمک می کند مشتریان بین المللی را جذب کنید.کسب و کار در آلمان

شما فقط یک کارشناس در رشته ی خود نیستید. بر خلاف بیشتر آلمانی ها شما با فرهنگ کشور خود بیشتر آشنا هستید. این مطمئنا یک امتیاز است. آلمان یک کشور مهاجرپذیر است.  فقط در سال 2013، بیش از یک و یک دهم میلیون نفر از خارج به آلمان آمده اند و این تعداد رو به افزایش است. این مهاجران اغلب نیازها و خواسته های ویژه ای دارند و شما ممکن است بیشتر از آلمانی ها با آن ها آشنا باشید. شاید این نقطه شروع یک ایده ی تجاری باشد.

دانش زبانی و فرهنگ شما می تواند کلید مشارکت تجاری باشد. بیش از 20 درصد از شرکت های میتلشتنت در بازارهای بین المللی فعال هستند. شاید شما قبلا با این شرکت ها در تماس بوده اید. از این شرکت ها برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده کنید.

4- یاری رسان

شما پشتیبانی حرفه ای و کمک مالی دریافت می کنید

کسب و کار در آلمانهنگامی که شما یک ایده کسب و کار را مطرح کردید، می توانید از آن به عنوان مهم ترین بنیاد برای شرکت خود استفاده کنید. مراکز اطلاعاتی بسیاری به ارائه ی مشاوره ی جامع درباره ی کسب و کار شما می پردازند و در یافتن کمک مالی و بهترین رویکرد برای کسب وکار به شما یاری می رسانند.  

همه ی استان های آلمان دارای مراکز اطلاعات حرفه ای می باشند و به کارآفرینان مشاوره ی رایگان ارائه می دهند. گزینه های بی شماری برای راه اندازی تجارت های نوپا وجود دارند. این ها به شما در زمینه ی  پیدا کردن شبکه های ارتباطی، کمک مالی و دیگر موارد یاری می رسانند. برنامه های حمایتی دولت نیز می تواند برای شما کمک مالی فراهم کند.

برای بررسی اینجا کلیک کنید. شما همچنین می توانید از مشاوره ی ارزشمند کارآفرینان بین المللی استفاده کنید. می توانید آن ها را در در شبکه های تجارت نوپا یا در مراکز اطلاعات ملاقات کنید. فقط در سال 2012 یکی از دو شرکت در آلمان توسط افرادی با سابقه ی مهاجرت به آلمان تاسیس شده است.

 

5-تنوع

بخشی از جامعه ی متنوع باشید

کسب و کار در آلماناگر تصمیم گرفته اید تجارت خود را در آلمان راه اندازی کنید؛ به کشوری خدمت می کنید که زندگی با کیفیت بالا را برای شما فراهم می کند. به علاوه فرهنگ آلمان، تنوع مردم و داشتن محیطی صمیمی آن را جذاب ساخته است.

بیش از هفت و شش دهم میلیون نفر از 190 کشور، آلمان را وطن خود می دانند. همزیستی فرهنگ ها و مذاهب مختلف باعث شده تا آلمان به کشوری پر جنب و جوش، بین المللی، هنری و فرهنگی تبدیل شود. کیفیت بالای زندگی و دموکراسی پایدار نیز به همزیستی صلح آمیز در آلمان کمک می کند.

خانواده نیز نقش مهمی دارد: بیش از هشت میلیون خانواده در آلمان زندگی می کنند.  سیاست گذاران و شرکت ها منافع خود را بسیار جدی می گیرند. به این ترتیب خانواده ها به صورت های مختلف کار و زندگی خانوادگی خود را هماهنگ می کنند. مثلا کودکان در آلمان از سن یک سالگی می توانند در مهدکودک نگه داشته شوند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *