آلمان موقعیت های شغلی ارزشمندی را به پژوهشگران در آلمان ارائه می دهد. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه به جستجوی کار جدید بپردازید.

پژوهشگران در آلمان

کاریابی برای پژوهشگران در آلمان

اگر می خواهید کار پژوهش را در آلمان انجام بدهید؛ بهترین کار این است که وقتی هنوز در کشور خود هستید در جستجوی کار باشید. چه در دانشگاه ها، چه در موسسات پژوهشی یا صنعت آلمان، فرصت های پژوهشی بی شماری برای افراد ماهر خارجی وجود دارند. در شبکه ی اینترنت، سایت های کاریابی بی شماری وجود دارند که امکان جستجوی کار به ویژه در زمینه ی علوم و تحقیقات را برای شما فراهم می کنند. در سایت پژوهش در آلمان فهرستی از این سایت های کاریابی موجود است.

 

 تامین مالی و کمک هزینه ها برای پژوهشگران در آلمان 

پژوهشگران در آلمان

 

در اینجا از میزان درآمد پژوهشگران بین المللی در آلمان و این که از کجا باید پشتیبانی مالی برای طرح خود دریافت کنید؛ آگاه می شوید.

 

حداقل درآمد

برای کار به عنوان محقق در آلمان باید ثابت کنید که قادر به پشتیبانی از خود هستید. در ایالت های مرکزی بادن ورتمبرگ، باواریا، برمن، هامبورگ، هسه، لور سکسنی، رینه وستفالیای شمالی، رینه لند پالاتیناته، زارلند و اشلسویگ-هولشتاین به حداقل حقوق خالص 1890 یورو در ماه نیاز دارید و در ایالت های مرکزی براندنبرگ، برلین، مکلنبرگ ورپومرن، سکسونی، سکسونی آنهالت و تورینگیا به حقوق خالص 1610 یورو نیاز دارید. در شرایط عادی، چنین میزان درآمدی نباید برای یک دانشمند بین المللی مشکلی ایجاد نماید. پژوهشگران در آلمان بر اساس توافق نامه های مذاکرات جمعی حقوق پرداخت می شود و اگر به طور تمام وقت کار کنید به راحتی، حداقل میزان درآمد را به دست خواهید آورد. در سایت انجمن استادان و مدرسان دانشگاه در آلمان می توانید اطلاعاتی درباره ی حقوق کارمندان علمی در دانشگاه ها و موسسات پژوهشی عمومی به دست بیاورید.

کمک هزینه

شما همچنین می توانید تحقیقات خود را از طریق کمک هزینه تأمین کنید. این کمک هزینه به خصوص اگر شما بخواهید طرحی را در آلمان برای یک دوره زمانی خاصی دنبال کنید با ارزش است. موسسات زیادی به ارائه ی کمک مالی به پژوهشگران بین المللی همه ی رشته ها می پردازند. می توانید فهرستی از این موسسات را در سایت پژوهش در آلمان پیدا کنید.

 

 ویزاپژوهشگران در آلمان

چیزهایی هیجان انگیزتر از انجام مراحل اداری در آلمان وجود دارند. به این موضوع این طور نگاه کنید: مدت زیادی طول نمی کشد که شما به آلمان می آیید و طرح پژوهش خود را دنبال می کنید. اقدام به درخواست ویزا بزرگترین گام برای دستیابی به این هدف است. برای ورود به آلمان معمولا به ویزا نیاز دارید که در مرحله ی بعد باید مطابق با شرایط شما به اجازه ی اقامت تبدیل شود. مقررات بر اساس ملیت افراد، متفاوت است.

 

چه افرادی به ویزا نیاز ندارد؟

آیا شهروند اتحادیه ی اروپا، ایسلند، لیختنشتاین، نروژ و سوییس هستید؟ در این صورت می توانید بدون ویزا وارد آلمان شوید. بعد از پیدا کردن شغل می توانید بلافاصله کار پژوهش خود را آغاز نمایید.

اگر شهروند استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، جمهوری کره، نیوزیلند و آمریکا هستید می توانید بدون ویزا وارد آلمان شوید. بعد از ورود به کشور می توانید از طریق اداره ی اتباع خارجی محلی، اجازه ی اقامت دریافت نمایید.

چه افرادی به ویزا نیاز دارند؟

کارشناسان ماهر از کشورهای دیگر برای ورود به آلمان نیاز به ویزا دارند. به عنوان یک پژوهشگر می توانید به درخواست ویزا اقدام نمایید ( بخش بیستم قانون اقامت در آلمان). بعد از آن می توانید اجازه ی اقامت دریافت نمایید. برای این کار باید دارای شرایط زیر باشید:

باید مدرک دانشگاهی از آلمان یا خارج از آلمان داشته باشید.

قراداد یا توافق میزبان را امضا کرده باشید.

توانایی پشتیبانی از خود در آلمان را داشته باشید. این شرایط در صورتی مورد تایید واقع می شود که بتوانید گواهی قرارداد کاری امضا شده یا تاییدیه ی کمک هزینه ی پژوهش را تهیه نمایید.

اجازه ی اقامت به منظور پژوهش حداقل یک سال اعتبار دارد. مگر این که دوره ی طرح پژوهشی شما کوتاه تر باشد.

 

امکانات بیشتر برای پژوهشگران بین المللی

سایر امکانات برای انجام پژوهش در آلمان نیز از طریق ویزاهای مختلف برای پژوهشگران بین المللی کشورهای خارج از اتحادیه ی اروپا فراهم شده است. در اینجا می توانید فهرستی از آن ها را مشاهده نمایید.

 

 موقعیت برای خانواده هاپژوهشگران در آلمان

اگر ازدواج کرده اید و فرزند دارید؛ از ابتدا امکان همراه آوردن خانواده تان به آلمان را دارید. این کار برای پژوهشگران بین المللی آسان است. در اینجا درباره ی عزیمت خود و خانواده تان به وطن جدید اطلاعات کسب نمایید.

 

درخواست ویزا برای خانواده ی پژوهشگران در آلمان

به عنوان شهروند اتحادیه ی اروپا همسر و فرزندان پژوهشگران در آلمان از حق آزادی نقل مکان  بدون نیاز به ویزا برخوردار هستند. اگر شما اهل کشوری خارج از اتحادیه ی اروپا هستید؛ اما به عنوان یک دانشمند یا پژوهشگر دارای اجازه ی اقامت هستید؛ همسر شما نیز می تواند اجازه ی اقامت دریافت کند که این مجوز به او امکان استخدام در آلمان را می دهد و البته فرزندانتان را نیز می توانید به همراه بیاورید.

می توانید نکاتی درباره ی مدرسه و کودکستان در این سایت پیدا کنید. دفترچه ی راهنمای منتشر شده توسط اداه ی مرکزی مهاجرت و پناهندگان، اطلاعاتی درباره ی حقوق اقامت برای دانشمندان بین المللی و پژوهشگران در آلمان را در اختیار شما می گذارد.

موقعیت های شغلی برای همسران پژوهشگران در آلمان 

بیشتر دانشگاه ها به همسر شما در پیدا کردن شغل یاری می رسانند. خدمات شغلی دوگانه و مراکز اطلاعات، به شما و خانواده تان در آمادگی برای عزیمت و مستقر شدن در آلمان به شما یاری می رسانند. خدماتی که آن ها ارائه می دهند شامل پیدا کردن دوره ی زبان برای همسر شما، مهد کودک برای فرزندان شما و محل زندگی برای شما در آلمان است.

دی سی ان دی، شبکه ی شغل دوگانه آلمان، اکنون چهل دانشگاه را در بر می گیرد. می توانید فهرستی از آن ها را در اینجا مشاهده نمایید. اگر دانشگاهی که شما می خواهید برای ارسال درخواست به آن اقدام کنید؛ در این فهرست نباشد؛ باید درباره ی پشتیبانی خانواده ها به طور مستقیم از دانشگاه مورد نظر اطلاعات به دست بیاورید.

نکات بیشتر درباره ی مستقر شدن در آلمان

زمانی که پژوهشگران در آلمان کار پژوهش را آغاز می کنند؛ سوالات بسیاری دارند. سایت پژوهش در آلمان نکات سودمندی را برای آمادگی شما ارائه می دهد. راهنمای زندگی در آلمان شامل نکات بسیاری است که مرحله ی استقرار شما در آلمان را آسان تر می کنند. بعضی از این نکات شامل چگونگی ثبت اقامت در اداره ی ثبت، باز کردن حساب بانکی یا پیدا کردن محل زندگی یا فعالیت های تفریحی برای خانواده است. ما مهم ترین اطلاعات را در این زمینه در این سایت جمع آوری کرده ایم.

پژوهشگران در آلمان

مهارت های زبانی

در اینجا درمی یابید که چرا صحبت کردن به زبان آلمانی، زندگی روزمره را برای شما آسان می کند و کجا می توانید دوره های زبان را پیدا کنید.

صحبت کردن به زبان آلمانی زندگی روزمره را آسان تر می کند.

معمولا پژوهشگران در آلمان لازم نیست که آلمانی صحبت کنند چون در گروه پژوهش بین المللی بیشتر باید به زبان انگلیسی صحبت کنند. همسران پژوهشگران در آلمان نیز لازم نیست به آلمانی صحبت کنند. اما به هر صورت داشتن مهارت های زبان آلمانی به پژوهشگران کمک می کند تا با همکاران آلمانی، دانشجویان و کارمندان صحبت کنند. مهارت های زبانی به پژوهشگران در آلمان و خانواده آنها در استقرار، دوست یابی و احساس راحتی در آلمان کمک می کند.

دوره های زبان آلمانی

در سراسر دنیا انواع امکانات مانند دوره های زبان گروهی، آموزش های آنلاین، برنامه های کاربردی آموزش لغات برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارند. در این سایت نکات مفیدی درباره ی یادگیری زبان آلمانی وجود دارند.

 

پژوهشگران در آلمان

تجربیات یک پژوهشگر

اینجا مردم علم را خیلی جدی می گیرند، علم بخشی از جامعه است. به عنوان یک دانشمند اینجا احساس راحتی می کنم.

 

زمینه ی پژوهشی او

با مگس ها ی میوه می توانید به پژوهش درباره ی الگوهای ساده ی رفتار انسان مانند یادگیری، خشونت یا اظهار علاقه بپردازید.

پژوهش در آلمان

به سرعت متوجه می شوید که پژوهش در اینجا با اهمیت است. اینجا مردم علم را خیلی جدی می گیرند، علم بخشی از جامعه است. به عنوان یک دانشمند اینجا احساس راحتی می کنم.

 هماهنگی کار و زندگی خانوادگی پژوهشگران در آلمان

در اینجا مورد پشتیبانی بیشتری واقع می شوید. می توانید مرخصی زایمان بگیرید و از امتیاز حق اولاد استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *