در مسیر راه اندازی کسب و کار شخصی، به موضوعات جدید فراوانی برخورد می کنید. توصیه ی ما: پشتیبانی تخصصی دریافت کنید و به یادگیری چیزهای جدید بپردازید. در این مقاله به ارائه ی مقدمه ای درباره ی خدمات مشاوره و آموزش در آلمان، می پردازیم.

 

مزایای خدمات مشاوره و آموزش در آلمان برای کارآفرینان

 

خدمات مشاوره و آموزش در آلمان

 

مشاوره ی خوب می تواند به موفقیت کسب و کار شما کمک کند. حتی اگر شما از دوستان و خانواده تان نکاتی بیاموزید، بهتر است که از یک کارشناس در این زمینه کمک بگیرید. مشاوره ی جامع به خصوص در مراحل آمادگی بسیار سودمند است.

در آلمان، تعداد زیادی مرکز عمومی اطلاعات وجود دارد که به شما در راه اندازی کسب و کارتان مشاوره می دهد. در سایت استارت آپ تحت عنوان ” مشاوره و اطلاعات”، می توانید اطلاعات تماس مراکز اطلاعات محلی و ملی برای کارآفرینان مهاجر را به دست بیاورید. فهرست اطلاعات تماس عمومی در سایت استارت آپ موجود است. همین طور در بخش ” جستجوگر مسئول” می توانید نزدیک ترین مرکز اطلاعات را پیدا کنید.

به طور خلاصه شما می توانید از یک شرکت مشاوره ای خصوصی کمک بگیرید که در زمانی که شما در حال آماده سازی و راه اندازی کسب و کار خود هستید؛ به پشتیبانی شما بپردازد. در بعضی از استان های آلمان کمک هزینه ی این نوع مشاوره تامین می شود. چیزی که اهمیت دارد این است که محل زندگی و محل شرکتی که ثبت می کنید در آلمان باشد. سایت استارت آپ درباره ی چگونگی درخواست کمک هزینه به شما یاری می رساند. برنامه ی”ارتقای دانش کارآفرینی” به کارآفرینانی که قبلا کار خود را راه اندازی کرده اند؛ کمک می کند. این برنامه با پرداخت یارانه برای مشاوره ی حرفه ای درباره ی مسائل سازمانی، اقتصادی، مالی، کارکنان و مدیریت کسب و کار به شما یاری می رساند.

لطفا توجه فرمایید: به شما توصیه می نماییم برای مشاوره آماده باشید. به این ترتیب شخصی که با شما صحبت می کند متوجه می شود که شما درباره ی ایده ی کسب و کار خود جدی هستید و می دانید که چه اهدافی دارید. از مطرح کردن مستقیم موضوعات کسب و کار خجالت نکشید و آن ها را بیان نمایید. در آلمان افراد ترجیح می دهند مفصل صحبت کنند تا این که یک مکالمه ی کوتاه داشته باشند.

اطلاعات برای بانوان: در صفحه ی اصلی سایت استارت آپ کارآفرینی برای خانم ها که یک سایت برای برنامه ریزی راه اندازی کسب و کار بانوان است، می توانید درباره ی خدمات مشاوره ی مخصوص بانوان کارآفرین اطلاعات کسب کنید. می توانید مراکز اطلاعاتی که مشاوره ی مقدماتی مخصوص بانوان ارائه می دهند یا به برگزاری جلسات راهنمای می پردازند؛ پیدا کنید یا می توانید با خط تلفن استارت آپ بانوان تماس بگیرید.

 

به یادگیری ادامه دهید خدمات مشاوره و آموزش در آلمان

به عنوان یک کارآفرین به دانش کسب و کار نیاز دارید. آیا به میزان کافی در مورد راه اندازی کسب و کار اطلاعات ندارید؟ یا می خواهید دانش خود را در این زمینه به روز کنید؟ بنابراین ما به شما توصیه می کنیم به فکر مشاوره و آموزش بیشتر باشید. گردهمایی هایی برای یادگیری حسابداری پایه و اصول حسابداری وجود دارند. بیشتر دوره ها در ارتباط با موضوعات شروع به کار (استارت آپ)، مانند نوشتن طرح کسب و کار هستند.

سازمان های بسیاری نیز در سراسر آلمان وجود دارند که دوره های مشاوره و آموزش بیشتری را ارائه می کنند. به خصوص اتاق های صنعت و بازرگانی (IHK) و اتاق های صنایع دستی (HWK) که گردهمایی هایی درباره ی تاسیس کسب و کار شخصی برگزار می کنند. یک مجموعه بزرگ از دوره ها را نیز می توانید در KURSNET پیدا کنید. به همین ترتیب، مراکز آموزش بزرگسالان Volkshochschulen، مراکز مناسب برای تماس هستند. اطلاعات بیشتر در سایت استارت آپ ذکر شده است.

اطلاعات برای بانوان:  آموزش مجازی شامل شش درس درباره ی مهم ترین گام های راه اندازی کسب و کار برای بانوان کارآفرین با انگیزه، ارائه شده است. به علاوه، آموزش مجازی شامل اطلاعاتی درباره ی تعادل کار و زندگی خانوادگی، راه اندازی کسب و کار پاره وقت و بیمه های شخصی برای بانوان کارآفرین است ( آموزش مجازی فقط به زبان آلمانی موجود است).

 

کمک گرفتن بعد از شروع کار

 

خدمات مشاوره و آموزش در آلمان

 

وقتی که کسب و کار خود را راه اندازی کردید، باید به چند نکته توجه نمایید. یک کارشناس می تواند به شما در بهینه سازی فرایندهای کسب و کار کمک کند یا برنامه ریزی کسب و کارتان را بهبود ببخشد. اطلاعات مقدماتی درباره ی پیشنهادات مختلف در سایت کسب و کار وزارت امور اقتصادی و انرژی مرکزی(BMWi) موجود است.

بانک دولتی KfW نیز برنامه های تبلیغاتی متعددی را برای حمایت از کارآفرینان جوان ارائه می دهد. شما ممکن است علاقه مند به هدایت کارآفرینان جوان باشید که این کار را می توانید بعد از گذشت پنج سال از راه اندازی کسب و کار خود انجام دهید.

برای پرداخت هزینه های بسیاری از دوره ها و گردهمایی ها می توانید از دولت درخواست کمک هزینه نمایید. اگر یک سال از کار شرکت شما می گذرد می توانید از اداره اقتصاد و کنترل صادرات مرکزی (BAFA) تقاضای کمک هزینه ی مشاوره نمایید.

اطلاعات برای بانوان: در صفحه ی اصلی سایت استارآپ برای بانوان کارآفرین، می توانید اطلاعاتی درباره ی خدمات مشاوره و آموزش در آلمان که مخصوص بانوان کارآفرین است به دست بیاورید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *