آلمان رهبر جهانی بسیاری از رشته های پیشرفته ی فن آوری است. بر اثر جریان پیوسته ی نوآوری ها، شرکت های آلمانی در بازارهای صادرات جهانی بسیار موفق هستند. ترکیب تکنولوژی پیشرفته با کیفیت تولید، تقاضای دائمی بازار برای تولید خودروهای آلمانی، ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را تضمین می کند. در پشت این موفقیت هزاران هزار مهندس قرار گرفته اند که در زمینه ی طراحی، توسعه و تولید محصول فعالیت می کنند. همه ی مهندسین نوآور سهم بزرگی در موفقیت (محصولات) ” ساخت آلمان” دارند.

در جستجوی مهندسین نوآور

 

رشته های پر تقاضادر جستجوی مهندسین نوآور

در بسیاری از شرکت های تکنولوژی محور آلمان، موقعیت های شغلی خالی وجود دارد. نیاز برای استخدام نیروی جدید در همه ی بخش ها وجود دارد، اما بیشترین نیاز، به رشته های مکانیک، خودرو و مهندسی الکترونیک احساس می شود. دورنمای شغلی رشته ی مهندسی ساختمان نیز خوب است. با توجه به افزایش دیجیتالی شدن در آلمان، زمینه های جدید فعالیت در فن آوری اطلاعات و مخابرات در حال ظهور است که به دانش مهندسی همراه با درک چگونگی کاربری فن آوری دیجیتال نیاز دارد.

 

دورنماهای شغلی مهندسین نوآوردر جستجوی مهندسین نوآور

در آلمان برای مهندسین نوآور فرصت هایی برای پیشرفت شغلی تا بالاترین سطح مدیریت وجود دارد. در صنعت آلمان، بسیاری از اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت های تولیدی، کار خود را به عنوان مهندس آغاز کردند. چنین دورنمای درخشانی در سطح حقوق نیز بازتاب داشته است. کارآموزانی با مدرک دانشگاهی علوم کاربردی مانند مهندسی الکترونیک یا مهندسی ساختمان می توانند انتظار درآمد سالانه بین 36000 تا45000 یورو را داشته باشند. میزان درآمد با گذشت هر سال کار افزایش می یابد و بعد از ده سال به 50000 تا 64000 یورو می رسد. برای فارق التحصیلان دانشگاه، متوسط در آمد در هر کدام از رشته ها می تواتد تا 70000 یورو در سال افزایش بیابد.

 

مدارک حرفه ای خارجی برای مهندسین

اگر می خواهید در آلمان عنوان مهندس یا مهندس مشاور را داشته باشید، تایید مدرک خارجی شما برای معادل سازی با مدرک آلمانی ضروری است. اطلاعات بیشتر را به زبان انگلیسی در این سایت دنبال کنید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *