فرصت تدریس و پژوهش در آلمان، صرف نظر از این که شما در بخش پژوهشی یک شرکت کار کرده باشید، عضوی از یک تیم پژوهشی باشید یا سال های زیادی در دانشگاه تدریس کرده باشید؛ آلمان فرصت های زیادی برای پیشرفت حرفه ای شما در زمینه ی پژوهش ارائه می دهد.

 

فرصت تدریس و پژوهش در آلمان

به عنوان استاد بازدیدکننده

به عنوان استاد بازدیدکننده، فرصت تدریس و پژوهش در یک دانشگاه آلمانی برای مدت محدود را دارید. موقعیت استاد هم برای خودتان مفید است و هم برای دانشگاه و دانشگاهیان . دانشجویان دانشگاه از مزایای دانش تخصصی شما استفاده می کنند و از لحاظ فرهنگی از حضور شما بهره می برند. در آلمان می توانید تجربیات جدید به دست بیاورید و می توانید اطلاعات جدید کسب نمایید و برای کار خود انگیزه پیدا کنید و در عین حال به موسسات پژوهشی و کارشناسان حرفه ای بین المللی یاری برسانید و در کنار هم کار کنید. سایت پژوهش در آلمان انواع مختلف موقعیت های حضور یک استاد بازدیدکننده در یک دانشگاه آلمانی را شرح می دهد.

درخواست کار تدریس و پژوهش دائم در دانشگاه

 

فرصت تدریس و پژوهش در آلمان

شما می توانید برای درخواست تدریس و پژوهش برای دانشگاه در آلمان اقدام نمایید. بیشتر دانشگاه ها در جستجوی کارکنان خارجی هستند. در سال 2013 بیش از 38000 کارمند خارجی برای انجام پژوهش در دانشگاه های آلمان استخدام شدند. چرا از این فرصت استفاده نکنید؟
به کمک پایان نامه ی دکتری می توانید به عنوان دستیار پژوهشگر کار کنید. در اینجا می توانید درباره ی تحصیل در مقطع دکتری در آلمان اطلاعات کسب نمایید. در صورتی که مدرک دکتری دارید می توانید به درخواست استادی دانشگاه اقدام نمایید. اطلاعات بیشتر را در بنیاد پژوهش در آلمان دنبال کنید.

 

 

درخواست شغل در بخش تحقیق و توسعه ی یک شرکت

فرصت تدریس و پژوهش در آلمان

اهمیت تحقیق و توسعه برای کسب و کار در آلمان از افزایش تعداد کارمندان در این بخش ها آشکار می شود. در سال 2012، تعداد مشاغل تمام وقت تحقیق و توسعه 367000 عدد بوده است که 10000 عدد بیشتر از سال 2011 بوده است و این روند ادامه دارد. به همین علت است که چشم انداز شغلی خوبی در آلمان در انتظار دانشمندان است.
نیاز زیادی به استادان با تجربه به خصوص در رشته هایی وجود دارد که تعداد متقاضیان کار شایسته برای آن ها در آلمان کم است؛ مانند مهندسی و فن آوری اطلاعات. در اینجا شرح می دهیم که چگونه شغلی در حوزه ی تحقیق و توسعه در صنعت آلمان به دست بیاورید و این که درباره ی ویزا و هزینه چه چیزهایی باید بدانید.
اگر به فعالیت های پژوهشی در صنعت آلمان علاقه مند هستید؛ می توانید به سایت پژوهش در آلمان مراجعه نمایید.

 

پژوهش بین المللی و طرح های مشارکتی

 

فرصت تدریس و پژوهش در آلمان

برنامه های پژوهشی بین المللی و طرح های مشارکتی زیادی در آلمان وجود دارند. در اروپا برنامه هایی برای تامین مالی این نوع مشارکت وجود دارند. یکی از آن ها، بنیاد ایورکا است که به پشتیبانی از طرح های پژوهشی بین المللی کاربردی در صنعت و دانشگاه های اتحادیه ی اروپا می پردازد. آلمان با داشتن 1277 طرح تکمیل شده یا در حال اجرا، بیش از یک چهارم از برنامه های ایورکا را به خود اختصاص داده است. می توانید درباره ی طرح های بین المللی کنونی در آلمان در بنیاد مشارکت بین المللی آگاهی پیدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *