ویزای تحصیلی آلمان

گام ششم تحصیل : درخواست ویزای تحصیلی آلمان

دانشجویان برای ورود به آلمان نیاز به ویزای تحصیلی آلمان دارند. البته بستگی به مدت زمان اقامت شما دارد . دانشجویان بین المللی جویای تحصیل در آلمان به استثنا اتحادیه اورپا ، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس ، نیازمند ویزای تحصیلی آلمان هستند.

این دانشجویان باید دارای آی دی کارت معتبر یا مدرک شناسایی معتبر برای سفر به آلمان باشند.

دانشجویان در بسیاری از کشورها مانند استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزلند، کره جنوبی و آمریکا بعد از رسیدن به آن کشور و به محض پیدا کردن یک آپارتمان می توانند در اداره ثبت شهر نام نویسی کنند و مجوز اقامت و تحصیل در آلمان را بدست آورند.

این قانون شامل کشورهایی مانند آندورا ، برزیل ، السالوادور ، هندوراس ، موناکو و سان مارینو می باشد مشروط به آنکه دانشجویان قبل یا بعد از تحصیل قصد کارکردن درآلمان را نداشته باشند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای دانشجویان بین المللی :ویزای تحصیلی آلمان

عموما دانشجویان بین المللی کشورهای دیگر قبل از رسیدن به آلمان باید برای ویزا درخواست دهند و به سفارت آلمان در کشور خودشان مراجعه کنند و برای ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیلی درخواست دهند.

افراد با درخواست مکتوب برای تحصیل مقدماتی یا از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر می توانند برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنند.

افرادی که هنوز منتظر خبر پذیرش هستند یا افرادی که باید در آزمون ورودی شرکت کنند باید برای اخذ ویزای متقاضی اقدام کنند .

به محض ورود به آلمان ، شما باید ویزای خود را به تائید مقامات خارجی در تحصیل برسانید تا بتوانید مجوز اقامت با هدف تحصیل را دریافت کنید . بخاطر اینکه صدور ویزا چند ماهی زمان می برد بهتر است هرچه سریعتر برای ویزا متقاضی درخواست دهید تا قبل از شروع ترم بتوانید در آلمان باشید. نیازی نیست منتظر تائید دانشگاه باشید چون جواب پذیرش دیر اعلام می شود. بهتر است درخواست ویزای متقاضی را همراه با تائید درخواست دانشگاه بدهید سپس می توانید مجوز اقامت با هدف تحصیل در آلمان را اخذ کنید.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست اخذ ویزای تحصیلی آلمان

در ابتدا بهتر است اطلاعاتی از سایت اداره خارجی فدرال کسب کنید یا مستقیما به وزارت آلمان در کشور خودتان مراجعه کنید وبه طورکلی به مدارک زیر نیاز دارید.

پاسپورت معتبر

تائید درخواست از طرف دانشگاه ( ویزای متقاضی ) یا خبر پذیرش از طرف دانشگاه ( ویزای دانشجویی )

مدرک پشتوانه مالی کافی برای هزینه های زندگی و پوشش بیمه سلامت

مدرک منابع مالی

منابع مالی شما اثبات می کند که شما می توانید هزینه دوره تحصیل خود را بپردازید . حداقل باید توان پرداخت هزینه های زندگی برای سال اول در آلمان را داشته باشید. در کل 7908 یورو از درآمد یا سرمایه شما برای سال اول و 659 یورو برای هرماه لازم است . وزارت آلمان در کشور شما اطلاعاتی در مورد مدارک مورد نیاز در اختیار شما قرار می دهد.

به طور کلی ارائه انواع مدارک زیر لازم است

مدارک درآمد و دارایی والدین

اداره ثبت خارجی ها از افراد ساکن آلمان تعهدنامه ای جهت تقبل هزینه هایشان دریافت می کند

بلوکه کردن مبلغی به عنوان تضمین

کمک هزینه دانشجویی از بنیادی معتبر

سرمایه برطبق مشاوره آموزشی و تحصیلی فدرال

در صورت داشتن شرایط و تکمیل بودن مدارک ، برای راهنمایی در خصوص نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان به این قسمت مراجعه کنید و برای گرفتن وقت از سفارت آلمان به این پرتال مراجعه کنید