آلمان یکی از بهترین سیستم های مراقبت بهداشتی در دنیا را دارا است. به کارگیری گسترده ی جدیدترین روش های درمانی و تجهیزات پزشکی، ارائه ی خدمات پزشکی پیشرفته را تضمین می کند. افزایش خدمات دیجیتالی، امکانات جدیدی را برای مراقبت پزشکی و عکس برداری با اشعه ی ایکس فراهم می کند و گزارش کار پزشکی در آلمان سریع تر آماده می شوند. با رشد سریع امکانات دیجیتالی، هزینه ها پایین تر آمده است و مراقبت های بهداشتی بهبود یافته است. شبکه ی وسیع مراکز درمانی و پزشکان جراح، خدمت رسانی سریع و رفع نیازهای پزشکی بیماران را تضمین می کند. همچنین مردم آلمان برای پزشکان احترام فراوانی قایل هستند. در نظرسنجی ها، کار پزشکی در آلمان همواره از مشاغل مورد احترام در آلمان هستند.

 

موقعیت های شغلی برای پزشکان در آلمان

کار پزشکی در آلمان

کار پزشکی در آلمان:

 

  • در بیمارستان ها معمولا به عنوان کارمند
  • به عنوان پزشک متخصص (در مطب)
  • در گروه های بزرگ پزشکی به عنوان کارمند

 

در آلمان، حقوق پایه برای فارغ التحصیلان رشته ی پزشکی بیشتر از هر رشته ی دیگر است و در حال حاضر حدود 49000 یورو در سال است. به طور متوسط، پزشکان در آلمان بیش از فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی دیگری درآمد دارند.

بیمارستان های آلمان اکنون چندین سال است که با کمبود پزشک مواجه هستند. هزاران پزشک دیگر برای کار در مناطق مختلف آلمان مورد نیاز است. چنین نیازی در سال های آتی رو به افزایش است؛ به خصوص که پزشکان بیشتر بیمارستان ها در حال رسیدن به سن بازنشستگی هستند.

در بخش خصوصی، نیاز به پزشکان عمومی وجود دارد به خصوص در آلمان شرقی و مناطق روستایی که اغلب جایگزینی پزشک برای موقعیت های خالی پزشکی در آنجا کمی دشوار است. این کمبود به زودی در بخش های دیگر آلمان و دیگر مناطق خاص مشاهده خواهد شد؛ زیرا بیشتر پزشکان به سن بازنشستگی نزدیک شده اند.

 

آموزش پزشکی در یک کشور خارجیکار پزشکی در آلمان

از آوریل 2012، اگر فردی در یک کشور خارجی در رشته ی پزشکی تحصیل کرده باشد واجد شرایط دریافت مجوز پزشکی در آلمان است؛ چه در کشورهای اتحادیه اروپا یا خارج از اتحادیه ی اروپا تحصیل کرده باشد که آموزش در آن ها معادل آموزش پزشکی در آلمان است. اطلاعات بیشتر را به زبان انگلیسی در این سایت دنبال کنید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *